| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tuzemská politika

  (?)
 Názory 110 z 143893  [Dalších 143883 >>]
Mortadela 52731
10.6.2024 7:15:55
O volebních zážitcích bych mohla vyprávět celé hodiny. Sedím u voleb pokaždé, takže se to dost nashromáždí. Ale jen málokterý zážitek je veselý, většina spíš nelichotivě vypovídá o tom, jaký materiál taky chodí k volbám.
Mortadela 52731
10.6.2024 7:14:06
To potvrzuji. Jsem v komisi u každých voleb a pokaždé se lidi ptají, jestli mají lepit. Rutinně odpovídáme, že ne, že to stejně ani nejde, žádný lepicí proužek tam není. Že by si někdo přinesl lepidlo, se mi ještě nestalo, a to jsou u nás v okrsku voliči leckdy dost kreativní a vymyslí neuvěřitelné věci...
Lída+2 28136
10.6.2024 6:07:08
Starší syn:
" No není to nádhera a ta rychlost, když volební komise umí a může číst!!"

(důvod asi 20 posledních let v komisi seděly paní cca 75-80let co, aby byly za mladice nepoužívaly brýle na čtení a tak si asi dokážete představit jak to vypadalo, když četly občanku a pak to lovily v těch papírech, nosem ryly v těch papírech a trvalo 100let, než to našly) Doteď vlastně nechápu, proč se za brýle na čtení stydí ty lidi.~a~

Letos tam byla mládež nejvíc asi 25 a k nim někdo kolem cca 40let. Takže i ze stoje přečetli jméno na papíře. ~t~ ~R^
Čumča. 160024
10.6.2024 5:54:33
Vážný, jak tví tchánovci nakonec volili, opravdu tak srandovně, jak jsi předpokládal?
Černá kronika 103775
10.6.2024 5:47:42
Tak já kdysi, když jsem dělala v důchoďáku, měla v pátek odpolední od 14 do 22 h a pak v sobotu celodenní od 7 do 19 h. Byly zrovna volby. Říkala jsem zaměstnavateli, jestli by mi nemohl nějak upravit služby a prý nemohl. K volbám jsem tedy jít nemohla. Asi kdybych na něj vytáhla právo volit a pohrozila, tak by mi to nějak udělal nebo by mě třeba pustil na tu chvíli mimo pracoviště. Jelikož jsem tehdy byla ve zkušebce, tak jsem držela ústa. Ale dovedu si představit, že nějaký zaměstnavatel debil bude tohle potvrzení vyžadovat a zaměstnanec ho ze strachu bude požadovat.
Čumča. 160024
10.6.2024 5:45:01
https://www.reflex.cz/volby-do-evropskeho-parlamentu/vysledky-voleb-2024
Simda 37586
9.6.2024 20:51:54
Já byla v pátek svědkem toho, jak se nějaký občan dožadoval po členkách komise potvrzení, že odvolil, protože na to dostal od zaměstnavatele volno a musí to v práci doložit. Přítomné dámy mu vysvětlovaly, že žádné takové potvrzení nemohou vydat, že na to nemají ani razítko, že se může případně obrátit na městský úřad, kde je služba, oni tam zavolají, potvrdí že odvolil a tam mu vystaví potvrzení s razítkem, on se ale stále dožadoval alespoň ručně psaného potvrzení. Asertivní zapisovatelka mu vtipně řekla, ať si takové potvrzení napíše sám, že to vyjde nastejno. Pak si chtěl fotit komisi s tím, že jim odevzdal svůj voličský průkaz, aby byl vidět na stole, to se dámy také logicky bránily, tak pak jedna řekla, že jestli chce, vyfotí ho na mobil jak hází lístek do urny...to už jsem odešla, byl to docela z jeho strany nápor, připadalo mi to, že si dělá legraci a provokuje, co ty členky vydrží, tak ani nevím, jestli to pánovi jako důkaz pro zaměstnavatele nakonec stačilo :-)
Delete 8214
9.6.2024 1:47:51
U nás nic extra zajímavého, jen jsme poprvé šli volit všichni, nejmladší bylo na podzim 18. Vypadali jsme jak procesí, v rukou obálky s lístky, ve volební místnosti (malinká školní jídelna) jsme nejprve vytvořili frontu jak na kontrolu občanky, tak potom na plentu, i když jsme si nesli připravené lístky už z domova. Naštěstí jsme se tam nepotkali s nikým dalších, už by se do volební místnosti skoro nevešel ~t~.
Evelyn1968,2děti 6269
8.6.2024 22:07:34
Komouši věděli, proč kolem dnů voleb zakázali prodávat alkohol~t~
Čumča. 160024
8.6.2024 21:53:36
"A v hospodě chlapi situaci probírali a závěr zněl:" Nevolte XY, mohli byste jít do vězení." ~t~"

~t~ Když ono dění na vesnici má úplně jiné kouzlo, tu míru dezinformací si vůbec neumíte představit
 Názory 110 z 143893  [Dalších 143883 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.