| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.
  (?)
 Názory 110 z 183587  [Dalších 183577 >>]
Lexi. 141305
31.5.2024 19:07:52
Je to děsivý příběh. Naprosté selhání společnosti a systému.
V případě jejího odsouzení soudem je přesně toto situace, kdy by měl prostřednictvím milosti zasáhnout prezident. Vždyť ta žena byla v naprosto hrozné situaci.
Navíc "Biologický otec se k chlapci neznal". Ten pán by měl před soudem rozhodně skončit také. Toto nikdy nepochopím, že je takto v naší společnosti nastavené. Otec, který se nezajímá a nestará o své dítě je v případě jakýchkoliv problémů z obliga, zato soudí matku, která se o dítě snažila pečovat i za cenu vlastního kolapsu.
kosatka2 89902
30.5.2024 20:08:36
Vsadím se, že jí nezavřou, max. na ni nasadí soudní dohled od sociálky.
Zase je to Motol - tam mají sociální pracovníky, psychology, v Praze je X organizací... Což samozřejmě nijak nezmenšuje zoufalství matky, která podle článku neměla vůbec nikoho a pro nízký intelekt ani radši nechodila do jídelny a měla velký strach.
Je určitá otázka, jestli by každá tragédie mohla být odvrácena bombardováním sociální prací, myslím si, že bohužel ne, že pak by se to přehouplo do násilí, nedůvěry, atd.

A mám docela pochopení pro každou mámu, která pro své dítě chce ukončit utrpení. I v okolí máme jedno odpojení od přístrojů v případě holčičky, ale ta byli lékaři i rodiče ve shodě.
kosatka2 89902
30.5.2024 19:54:54
My to máme z povzdálí v přímém přenosu: tchyně pracuje na skoro celý úvazek, o polední pauze odbíhá zajistit tchána (jídlo, hygiena) a pak zase běží zpět do práce.
Už rok jí vybízíme k příspěvku, výpomoci v domácnosti, i nabízíme samozřejmě naši pomoc. NE, ona všechno tzv. zvládá sama, nemůžeme jí ani dovézt pleny autem, protože potom si v obchodě nevyžebrá vzorky zdarma, nebo bychom se tak dobře nepostarali jako ona, atd., je sice úplně vyřízená, ale prostě pomoc nechce. Tchán se max. došourá pár metrů po bytě, ale prostě je furt po... nebo po... a furt se s ním musí k doktorům, 2x jsme jim volali sanitku (celková sepse), protože to přece zvládá ~d~

Na druhou stranu zoufalé osamocené dívce jsme pomáhali Mostě a okolí hledat psychologa a nebylo to vůbec snadné...
Macecha 135035
30.5.2024 19:32:53
Pokud by se něco podobného opakovalo, vzal by si manžel neplacené volno. Vyřízení žádosti o odstranění tvrdosti zákona asi nebude na počkání, jak bychom potřebovali.
Ale já jsem si tím příspěvkem nechtěla stěžovat, v některých oblastech stát funguje dobře. Třeba plošinu na schody jsme měli vyřízenou a realizovanou velmi rychle. Ctěla jsem tím říct, že kdyby existovali nějací státem určení úředníci-poradci pro pečující a nemocné, dostávaly by se podobné problémy přes ně k zákonodárcům a na ministerstva. A třeba by se jejich problémy začaly řešit.
Muumi 41406
30.5.2024 19:24:18
Hele, já si myslím, že když zná vaši situaci, mohla k tomu "přidat" nějaký ten zánět průdušek... Je to trochu podvod, ale... Že ano. O to odstranění tvrdosti zákona jsem v jiné věci OSSZ jednou žádala a bylo mi vyhověno. Zkusila bych to. Je to ovšem nesystémové a blbé:(.
Macecha 135035
30.5.2024 19:15:11
Mně tvrdila doktorka, že na moji diagnózu to nejde. Já neměla ruku zlomenou. Propíchla jsem si prst, dostala se mně tam infekce, museli to rozřezat a dostala jsem antibiotika.
Muumi 41406
30.5.2024 18:47:33
Máš pravdu, omlouvám se. Vadí souběh s rodičákem/PPM. Byla jsem přesvědčená, že vadí i s PnP.
Ale teda podle mě jednou rukou o takový náročný dítě prostě pečovat nemůžeš, měla to na tebe napsat...
babi_ 48341
30.5.2024 18:44:57
A že státu není divný, že bereš pnp na zdravé dítě ~a~
To je fakt strašný, nedomyšlený, smutný...
Macecha 135035
30.5.2024 18:40:38
No právě u nás byl problém v tom, že já jsem na tom podle lékařky nebyla tak špatně, aby paragraf manžel na mně dostal a dcera by údajně musela mít nějaké další akutní onemocnění, aby to šlo na ni, ona je podle státu brána stejně, jako zdravé děti starší 10 let. se souběhem pnp a očr to nesouvisí.
Muumi 41406
30.5.2024 18:34:49
Ale jinak je to přesně tak, jak píšeš. Nicméně ve vašem případě jsi se zlomenou rukou podle mě nemohla pečovat, takže měl mít OČR na tebe, že se nemůžeš starat o to dítě, o které normálně pečuješ? To by jít mělo. Nebo tu žádost, myslím, že by tomu vyhověli.
 Názory 110 z 183587  [Dalších 183577 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.