| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Mikuláš

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2955  [Dalších 2925 >>]
Okolík 129526
5.12.2020 14:04:03
To přece záleží na tom, jakou etudu ti lidé zahrají. Když se Mikuláš nechá upozadit od čertů, nesehráli to dobře....
Ropucha + 2 120300
5.12.2020 11:41:01
"Čerti jsou hluční, strhávají na sebe pozornost, ale Mikuláš je usměrňuje a oni ho musí poslouchat."

Lexi, ano, přesně tak to znám.
A nejen z doby před 40 lety, ale i během nějakých těch akcí, co jsem byla svědkem s vlastními dětmi. Mikuláš vždy čerty diriguje, může je poslat za dveře nebo dát pokyn k sebrání dítěte do pytle, vždy podle toho, jak on vyhodnotí situaci.
Jestli někde nevystupuje Mikuláš jako šéf a hlavní postava, je to sehrané špatně.
Ropucha + 2 120300
5.12.2020 11:35:16
Rose, u mých rodičů ROH žádné mikulášské akce nepořádalo.
Dostali v práci na každé dítě jednu vánoční kolekci, toť vše.

Od mala jsme na Mikuláše doma pekli s maminkou cukroví, zatímco tatínek byl "na služební cestě", což znamenalo, že s partou přátel v kostýmech obcházeli rodiny s dětmi a dělali jim mikulášské představení s nadílkou.
Měli to moc pěkně udělané, kostýmy tak dokonalé, že jsem vlastního tátu nepoznala, prokoukla jsem to až jako cca desetiletá.

Ve školce a ve škole bývalo ticho po pěšině, vůbec sečteno svátek nezmiňoval.
Marika Letní 140743
5.12.2020 10:19:40
Možná byl u někoho z rodičů v práci ale tam si museli s detmi dojít extra za ním. A pak už si ho rodiče nezvali domů. Když to měli zařízené v práci. Pokud tedy nebyli rodiče sběrači dárků aby obešli akce v každém zaměstnávání. Ale to bylo každopádně jejich rozhodnutí tam jít. Ne jak je to teď že vyskakuje všude.

Nechodil do školy ani do školy ani na každý kroužek aby na děti vykouknul několikrát a všude je zkoušel z toho jestli jsou hodné a pak jim dával dárky jak sklerotik.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
5.12.2020 10:10:10
nevím, naše děti nikdy nevnímali mikuláše ve školce/škole jako pravého... u nás platí, že jsou to převlečení lidé ~;)
každý rok pak chodíme do města, kde jich jsou mraky a děti (dokud jsou menší) věří, že někdy mezi nimi zahlédnou i tu pravou partu ~:-D
každopádně když se vrátíme domů, hned poznáme, že ten pravý mikuláš byl u nás (a básničky si vyslechl, když je děti říkaly těm převlečeným, páč on slyší a vidí všechno) a nechal dětem "kouzelně" naplněné adventní kalendáře a balíčky za oknem ~:-D
jinak teda když vidím tu nostalgii po časech, kdy mikuláš rozmělněn nebyl, říkám si, kde nebo kdy jste žily? za totáče byl každopádně mikuláš akce ROH, kterou si nikdy nedala ujít, společně s vánoční kolekcí byl mikuláš jediný čas, kdy jsme jako děti vnímali existenci ROH ~t~ každý rok jsme absolvovali mikuláše v kasárnách i v mámině podniku (těch bylo postupně víc) a teprve pak byl doma... no doma, starší sestra chodila jako mikuláš od doby, kdy poznala v převleku sousedku (cca 9 let) a jí od doby, kdy jsem poznala v převleku sestru (cca 7 let) ~t~

a jinak u mrňavky ve škole to pojali hezky, přišli družináři s družinářkou, se kterými se třída stejně stýká ~R^
no a dneska se moje děti půjdou podívat na stromeček na náměstí a kdo ví, jestli náhodou nezavítá mikuláš k nám "zrovínka" než se vrátí ~;) (my bychom s nimi letos stejně do města nemohli, musíme ještě odpoledne do práce, naštěstí z domova)
K_at 121378
5.12.2020 10:01:47
Lexi, ne. Bohužel. Mikuláš nikdy na děti nepůsobí jako autorita, ta vrchnost, co vládne čertovi. Vnímám to jako nedobrou konstelaci. A proto taky mi to vrtá hlavou. Nelíbí se mi to.
K_at 121378
5.12.2020 10:00:09
Karkulino, tak v některých rodinách se čertem straší. Navíc v mnoha pohádkách je čert hlavní postava. Čert je v té dětské "kultuře" mnohem více zastoupen. Mikuláš je pro mnoho městských dětí jen ta postava, co nosí dobroty. Běžné vtipkování je "a von si ho ten čert neodnesl?!". Ve školce se tématu Mikuláše věnujeme ten týden.
Lexi. 141305
5.12.2020 9:50:19
"z celé trojice je zajímavý jen čert. Mikuláš je vnímán jako ten "pitomec", který přinese dárek"
- teda, aby někdo nazval Mikuláše pitomcem, to vidím za svůj život prvně a docela zírám
Mikuláš je přece "vedoucí" celé skupiny, ten je ten hlavní, ostatní jsou pouze jeho doprovod. Čerti jsou hluční, strhávají na sebe pozornost, ale Mikuláš je usměrňuje a oni ho musí poslouchat.
Karkulína 99978
5.12.2020 9:23:21
Kat, a proč je zajímavý jen čert?

No, to by mě taky zajímalo. Asi to u Kat ve školce moc neumí, když tam mají Mikuláše "blbce".
Karkulína 99978
5.12.2020 9:20:55
Toar, moc si neumím představit, že by někde při rozsvěcování stromečku dokázali dodržet ty odstupy. Aspon teda u nás bývá vždycky hlava na hlavě, a řekla bych, že jinde je to podobné. Zrovna tohle je věc, která se podle mě dá oželet. Ty zrušené mikulášské pro děti ve školkách a školách mě mrzí víc.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 2955  [Dalších 2925 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.