| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krátkozrakost a dalekozrakost

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 578  [Dalších 548 >>]
Pam-pela 97353
24.1.2019 14:14:29
V 11 se to ještě může zkorigovat samo, ne? Synkovi se zkorigovalo asi jeden a půl dioptrie. Bez brýlí. Dcera má méně, ale má pocit, že s brýlemi vidí líp, tak je s brýlemi, fakt je, že lenivý oči mít bude, protože ji bolí i pohled do strany.
Já sama měla celý život kolem jeden a půl dioptrie na jednom oku, bez brýlí, hrozím se, až je budu muset třeba jednou nosit, protože nesnesu nic na nose a před očima.

Existují oční cviky, někomu pomoct dokážou dost.
Čtvrt dioptrie bych asi já sama neřešila, dá se to vůbec takhle přesně změřit? A kolik je lidí, kteří nemají ani tu čtvrtku? To nevím, to se ptám.
Fern 155759
24.1.2019 14:03:19
já taky měla už na zš problém vidět do dálky,třebas na tabuli a když do třídy přišla oční,tak mi musely děcka napovídat~;).

Brýle jsemtenkrát nechtěla za žádnou cenu a ani tudíž neměla.Později v dospělosti kvůli řízení jsem si teda nechala udělat,ale zjistila jsem,že oči s nima strašně zleniví a po výstupu z auta a sundání brýlí,jsem měla chvíli vlčí mlhu,než zas oči začli fungovat bez brýlí.Logicky jsem došla k závěru,že s brýlemi se oči jen zpohodlní a pak už bez nich nebude moci fungovat a dioptrie se budou zvětšovat.Takže pokud nemá jiný problém,nehrotila bych to a brýle nepořizovala.
Pokud ji pálí oči,spíš je to na kapky Ocutein,doporučeno oč ní.
Žžena 83005
24.1.2019 13:35:18
Má smysl, pokud ten smysl vnímá "nositel". Někdo zvládne dvě dioptrie bez brýlí, jinýmu je už půl dioptrie těžce nepříjemné.
Piggy 5422
24.1.2019 13:28:02
Dceři 11 let na oční stanovili dioptrie na obou očích -0,25D s cylindrem na 1 oku -0,25D, osa 15. Co jsem vyčetla na internetu, tak 0,25 dioptrií se považuje za hraniční, spíš jako odchylku od normálního oka než jako refrakční vadu. Nicméně máme recept na brýle nemusíme prý je mít za každou cenu, hmm. Ale u dr tvrdila, že vnímá rozdíl, když je se zkušebními skly či bez... Za půlroku máme kontrolu...ptž v jejím věku se všechno všelicos mění..
Tak nevím, mají smysl brýle pro tak malé dioptrie?? Nebo je ten cylindr rozhodující? Nemohou se jí oči zkazit?
Já sama mám čistou krátkozrakost, jiné dioptrie na každém oku, léta jsem chodila se skly lehce podkorigovanými o cca 0,25 až 0,5 dioptrie právě, a šlo to.
Dcera tam byla odelsána, když na 11 leté prohlídce měla občas potíže s koukáním na písmena v dálce, prý jí slzely oči. Teď v poslední době občas, že jí pálí oči nebo při tanci nemohla kvůli tomu zaostřit..Ve škole velké potíže nemá..
Tak z toho jelen jsem.
Leny+3 6674
27.8.2016 17:59:21
Synovi očařka poprvé napsala taky méně, naměřila 2 a 1,75 dioptrie a dala mu 1,5 na obě oči, aby je pořád trochu namáhal, při dalším měření po roce už měl jen 1,5 a zatím mu je nechala, abychom nenechali dělat zase hned nové brýle (ale nosí je minimálně, bude je mít spíš jen do školy, vidí i bez nich velmi dobře, ikdyž by je měl nosit stále).
Lída+2 28136
27.8.2016 14:34:58
Ano lékařka mu předepisuje na recept méně než se změřilo a nazkoušelo a dělala to i ta co se o něho starala první tři roky.
Ks očima s ním chodím k lékařkám už 7let.....

Poslední roky, jak syn stárne,ale se to co naměří skoro blíží tomu co mu nakonec předepíše.

Lída+2 28136
27.8.2016 14:34:58
Ano lékařka mu předepisuje na recept méně než se změřilo a nazkoušelo a dělala to i ta co se o něho starala první tři roky.
Ks očima s ním chodím k lékařkám už 7let.....

Poslední roky, jak syn stárne,ale se to co naměří skoro blíží tomu co mu nakonec předepíše.

Jyra 23851
26.8.2016 22:16:41
Nase ocarka rika, ze to oko musime nechat trochu namahat. Kdyz se nebude vubec namahat tak zlenivi a bude se ji zhorsovat zrak mnohem ryhleji. Chodime k ni uz 10 let, verim ji. Ja a moje sestra jsme mely jako deti to same- moje sestra bryle nosila a vidi houby. Ja je nenosila a mam uz asi 20 let stejne.
U me mladsi dcery je to jine- protoze ma jinou oci vadu tak to musi mit presne- pry aby se prave ten mozek spravne vyvijel s tim okem. Vim, ze pisu hodne laicky, ale zkusila bych ocni verit- pokud tedy dite vidi, samozrejme:-)
januska.1 87418
26.8.2016 21:22:41
Dik,taky si myslim,ze by bryle mely byt o trochu slabsi..Pani v optice ale strasila spatnym vyvojem oka,mozku apod..
Jyra 23851
26.8.2016 21:18:32
Zkontroluje leve, prave a pak obe najednou. Dava min dioptrii, ale vzdycky tak, aby obema ocima videla dobre. Byva to tak o pul, max 1dioptrie.
Asi zalezi na ocni vade- jedna dcera to ma takto- je normalne kratkozraka. Druha ma jinou vadu a dioptrie vzdy presne- ma bryle na blizko, aby dobre videla do dalky- zni to divne, aleto je to tak:-)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 578  [Dalších 548 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.