| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Dráždivý tračník

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 58  [Dalších 28 >>]
Ferdulka 10415
14.8.2010 19:37:22
Aknel lépe funguje Imodium než Endiaron~R^.
AKNEL30 88052
12.8.2010 9:26:24
Ahoj.Popisujete to tady a já nevím,jestli mám to samé.
Vždycky když někam chci jet,třeba na nákup,nebo do Zoo,nebo prostě kamkoliv,tak se tou cestou tak vystresuji že mám průjem.Když tedy jedu jen do města vzdáleného 10 km už vím,kde jsou veřejné záchodky a sotva dorazim tak utíkám na wc.
Vadí mi to protože mě to strašně omezuje a nemůžu nikam jet.Den před odjezdem třeba nejím a vezmu si 2 tablety Endiaronu ale nepomáhá.

V lékárně mi doporučily Akut Biotic ale ani to nepomáhá.Nemůžu jít ani k lékaři,protože představa že je přede mnou 5 lidí už mám průjem.
Vím že je to hloupé ale fakt už nevím co dělat.Chci jet s rodinou na výlet aniž bych hledala kde jsou záchody.Loni v květnu jsem rodila a asi od té doby to trvá.Taky je to 20 měsíců co jsem přestala kouřit.Nikdy jsem tím netrpěla.
Žádné křeče nemám.Když jedeme např.nakoupit,tak se tak vystresuji tím,že nestihnu dojít na záchod,že průjem budu mít i kdybych snědla kilo borůvek atd.Ale pravdu máte v tom,že je "to" v hlavě,nervy.ale čím to začalo??

Jestli mi poradíte abych se toho zbavila tak vám budu opravdu vděčná.~;((
~f~
AKNEL30 88052
12.8.2010 9:13:39
Lékař mi doporučil hypnózu,že by to mohlo pomoct.Co si o tom myslíte?
Gora 31983
5.8.2010 14:53:17
V tomhle se omlouvám, ale moc nesouhlasím.
Já mám průjmy a bolesti, i když nejsem ve stresu. Podle mého gastroenterologa to může akorát stres do jisté míry trochu zhoršit, ale nemůže za problémy. Prý za to může neurovegetativní systém, a ten nejde ovlivnit vůbec ničím. Tato diagnoza se projevuje i tak, že má člověk třeba dva, tři roky klid, a pak je rok špatně, pak rok klid, dva špatně, atd. atd.
Katka + 12/03 a 9/07
  • 
5.8.2010 14:45:13
Dráždivý tračník mám diagnostikován 4 roky, podstatou potíží je stres. X let jsem trpěla na průjmy a po odstěhování se od manžela mám svatý klid. Pochopitelně si také člověk musí vyzkoušet, které potraviny mu vadí, ale to každý dospělý asi dobře ví.
Gora 31983
5.8.2010 13:40:10
Já mám diagnozu dráždivý tračník. Asi nepotěším, byla jsem u dvou skvělých odborníků, a oba řekli, že na to není pomoci. Člověk sám musí vypozorovat, jestli mu nedělá něco špatně, jinak pokud trpíš na průjmy, zácpy nebo máš bolesti, tak brát léky, které ti doporučí gastroenterolog, nebo možná i praktický lékař.
a co jako 101329
5.8.2010 12:52:59
Zařaďte do svého jídelníčku více vlákniny - ovoce, zeleninu, celozrnné potraviny a luštěniny. Přidávejte ji však postupně, abyste pokud možno vyloučili nadýmání a podobné potíže.
- Budete-li jíst dost vlákniny, můžete vynechat jitrocel blešníkový. Jezte častěji a v malých dávkách; omezte příjem alkoholu, kofeinu a tučných jídel!.
- Zkuste zvládnout stres; pomoci vám mohou relaxační techniky. Každý den alespoň 20 minut cvičte.
- S pomocí svého lékaře zkuste vylučovací dietu: nejezte potraviny, o nichž se domníváte, že vám působí problémy.
AKNEL30 88052
5.8.2010 12:45:31
Chtěla bych se zeptat,jestli s dráždivým trakčníkem někdo máte zkušenosti.Při porodu jsem si trochu vytlačila konečník a asi od té doby tím trpím.~f~~:(
Gora 31983
24.3.2010 17:04:07
Takovou tupou bolest pod žebry občas mívám taky.
Já spím taky většinou dobře (pokud není úplněk), a připadám si v pohodě. I když je fakt, že občas si něco beru hodně k srdci, ale nikdy ne tak, že bych z toho byla na nervy. No uvidíme, jak to s tou psycholožkou dopadne. Je psycholog a psychoterapeut (nevím, jaký je to rozdíl), tak snad pomůže.
Jája
  • 
24.3.2010 15:18:09
Ono to totiž kolísá, přes den jen málo, ráno víc. Nejsou to nějaké křeče, ale taková jako tupá bolest, jakoby tlak. S nervy by to mohlo mít souvislost, to mne nenapadlo, já sice nejsem nervák, ale užila jsem si svoje. Ale v noci spím jako dudek, vedle mne můžou pořádat manévry. Usnu jak padnu do postele, pokud si nečtu nebo někdy nekoukám na TV, to pak jdu spát později.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 58  [Dalších 28 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.