| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Umělé oplodnění

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5832  [Dalších 5802 >>]
libik 142094
5.11.2018 9:53:33
Kudla, tak jde o různé typy zábaviček, které můžeš zatoužit protáhnout. V Českém Krumlově na wellnes zjistíš, že 2. den tam hraje filharmonie s nějakým světovým sólistou, do práce zavoláš nebo si vezmeš sick day, ale pokud jsi slíbila dítěti, že přijdeš dneska, tak to zkrátka uděláš (pocit, že je zklamané, by ti tu árii zkazil~:-D) - nepíšu o tobě, takto to mám já.

Další argument pro mateřství 30 a výš je fakt, že my matky nevybouřený jsme kolem čtyřicítky dost řádily, někdo jenom kalil, někdo dokonce hledal "opravdové lásky"~8~, já jsem měla štěstí na to poslední těhotenství, takže opět prd~t~
Kudla2 58452
5.11.2018 9:43:38
Buřte,

souhlas.

Já to měla tak, že v jednom období ta volnost byla naprostá priorita, a v dalším se už "vyčerpal její potenciál", a najednou jsem byla na tu odpovědnost připravená.

Nemít tu volnost v tom správným čase, cítila bych se ochuzená, ošizená. Mít ji po určitým momentu, tak by to byla už nuda.
Kudla2 58452
5.11.2018 9:41:40
libiku,

ještě k tý "ratata párty" - pokud o něco takovýho stojíš, tak k tomu najdeš parťáky spíš v těch 20 než v těch 40, čtyřicátníci jsou v tomhle směru spíš vyklidnění a pokud je někdo v tomhle věku pravidelnej slavič v tomto stylu, tak by mi blikala docela kontrolka, kdežto v těch 20 je to normální.

Pro mě osobně další bod pro to trochu počkat (i když asi ne až do těch 40)
Buřt 147593
5.11.2018 9:39:35
I z meho pohledu je to bud anebo.
Ten cas tem detem proste tak nejak dat musis, minimalne do nejakeho veku. A pokud je tech deti vic nez 1, nemas stridavou peci a jeste pracujes, tak fakt toho osobniho volna zbyde malo. Ale mam pocit, ze to proste k te dospelosti tak nejak patri, ze se clovek v produktivnim veku omezi a pak to casem zase dozene.
Kudla2 58452
5.11.2018 9:39:00
Libik, souhlas, a tohle


"Z druhé strany, to co mi do života přinesly se nedá bez kýče ani popsat a někdy si říkám, že jsem jich měla mít 9"

je moc hezký. ~x~
libik 142094
5.11.2018 9:37:58
Tak jasně, že v dnešní době při přiměřeném finančním zajištění si můžeš hodně dovolit a i pokud jsi jablíčkář, na valše stejně nepereš.

Ale děti minimálně vedou k plánování, těžko se někde zapykáš na ratata párty o den dva déle než jsi původně plánovala.

Já, co mám děti, myslím prostě na děti, nedělám to schválně~d~

Z druhé strany, to co mi do života přinesly se nedá bez kýče ani popsat a někdy si říkám, že jsem jich měla mít 9~s~
kambala pláááckááá 118391
5.11.2018 9:37:13
monty,já mám pro sebe tři volný večery týdně a skvělé dva až tři dny, kdy se ovšem neflakam, ale chodím do práce. stojí to bratru 20 měsíčně a rotom je v tom velmi zapojen muž. nicméně, s tím, co jsem měla před dětma, se prostě absolutně tenhle stav nedá srovnat. z mého pohledu je to stále buď a nebo
Buřt 147593
5.11.2018 9:36:49
To je zajimavy tema. U nas v rodine vsichni plodi brzy - a za velkou vyhodu vnimam to vetsi mnozstvi spolecneho casu s maminkou, babickama i prababickama. To je opravdu obohacujici.

Sama jsem poprve otehotnela ve 23 a treti dite mam v 29. Cili vysokou jsem dodelavala uz detna, nikdy jsem nepracovala jako bezdetna - a trochu to citim jako nevyhodu, je to kontinualni napor :) Kdybych v klidu dodelala skolu, chvili pracovala a prvni dite mela treba o sest let pozdeji, asi bych zustala dele doma bez pocitu, ze mi neco utika. Bylo by to cele klidnejsi.

Takto ale zase mam ze sebe dobry pocit, ze jsem vsechno zvladla :)
Mimochodem, kdyz jsem otehotnela, socialne zrala jsem nebyla vubec - byla jsem hodne parici a divoky typ, ale fakt si myslim, ze kdyz otehotnis, proste dozrajes :) Hormony se o to postaraji.

Takze to brzke materstvi ma klady i zapory.
Kudla2 58452
5.11.2018 9:35:49
Monty,

to teda nesouhlasím.

Respektive takto: souhlasím s tím, že to je věc rozhodnutí, a jistě by člověk mající vhodné podmínky (dostatek prostředků a/nebo osob ochotných prakticky neomezeně hlídat) mohl žít prakticky jako za svobodna, ale:

- kdo z nás to má (prachy na neomezené hlídání nebo osoby ochotné hlídat, kdykoli si vzpomenu?
- co ta stránka, že když si člověk už to dítě "pořídí", tak mu chce taky něco předat ze sebe, což by mohl jen těžko, pokud bude neustále v haj.zlu?

Pokud jde o mě, tak jsem rozhodně s dětma neměla tolik času pro sebe jako před nima, a většinu toho času jsem "spotřebovala" na práci a profesi, která mě baví. Ale na koníčky v tom rozsahu, kterej byl dřív (několikrát týdně večer, cca dva víkendy v měsíci), prostě už prostor nebyl.

Nelituju toho v žádným případě, a taky si nemyslím, že s pořízením dětí život končí, jen rozporuju, že by to bylo prakticky beze změny. Není a ta změna je veliká.
Persepolis 107413
5.11.2018 9:33:27
"ja jsem nejradsi doma"

Sedmi, to je přesně moje kamarádka. Ona nesnáší cestování. Úplně ze všeho nejradši je doma. Nevadí ji jednodenní výlety, ty absolvuje ráda, ale strašně nerada spí jinde než doma. Vždycky říkala, že největší oběť, kterou udělala pro svoje děti byla, že se s nimi štrachala po dovolených.~:-D
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5832  [Dalších 5802 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.