| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tábory

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 8179  [Dalších 8149 >>]
Stáňa * 7932
2.8.2022 20:23:36
Martasino, my máme strašně konzervativní děti. Starší (25) ji málo věci, mladší teď na ultra all v Turecku, kde byly destiky různých jídel, sýrů, uzenin, pomazánek atd. točil grilovaná kureci prsa, hranolky a krokety. Občas rajčata a okurku, aby mi udělal radost. Ke snídani michana vajíčka nebo volske oko.

Na táboře a ve škole ale sní skoro všechno,pokud v tom nejsou houby. Ale vůbec nemá zájem ochutnávat neznámá jídla.
Bouřka 7675
2.8.2022 20:15:41
Rodinova, nějak nevím, jaký užitek je z poblitého dítěte.
Bouřka 7675
2.8.2022 20:13:50
TaJ, tak jestli jinak schopný komunikovat je, tak z toho vyroste. Já taky měla období, kdy chtít něco v obchodě po prodavačce nebo na úřadě otevřít pusu, bylo nepředstavitelné. Samošku jsem teda zvládala, to jsem byla zvyklá od mala, chodila jsem utrácet kapesné za lízátka a pendreky ~t~. Syn zatím extra problém nemá, ale zatím asi kupoval jen zmrzlinu, limonádu, nějakej fast food apod. stánkový věci. Sám v obchodě asi nebyl. Dcérenka se nežinýruje, sice umít jen pár slov, ale suverénně nakráčí k okýnku a poručí si na ubohé obsluze, která jí většinou nerozumí hranolky (to se dá i pochopit, aiskím (ice cream) a ajspití (myšleno tříšť). Na pouti jsem jí zkusmo s bankovkou poslala koupit lístky na labutě, vyšplhala po schodech, plácla to před kluka v pokladně a ukázala na kolotoč a mlela něco ve své hatmatilce, kterou pořádně nerozšifrujeme ani my. Já ze spodu ukazovala na prstech, že chceme lístky dva. Kluk byl zmaten, ale lístky vydal, malá je spokojeně sebrala, řekla "bay" a slezla ke mně. Ta se neztratí ~t~
Rodinová 140078
2.8.2022 20:07:19
Ale o apokalypsu preci vubec nejde.
Proste si myslim, ze je dobre deti nestavet do krajnich pozici typu Tohle nikdy.
Ostatne ani sebe. Tot vse.
Tavenaky taky nekupuju.
Škrpál 70170
2.8.2022 20:04:08
sourir, Taj, mě přijde, že se toho hodně změnilo, na ty jídelní lístky v jídelnách se hodně dohlíží, ověřuje se výživová hodnota, apeluje se na kuchyně, aby do mouky přidávaly i cizrnovou apod., ke všemu je čerstvá zelenina a ovoce. Přijde mi, že se fakt docela snaží~d~ Že za těch např. 35,-- dělají docela svoje maximum~d~

Já jsem teda na děti vždycky apelovala, aby aspoň ochutnaly, neošklivily si věci, které neznají, v jednu dobu jsem domů brala pro sebe oběd, který jedly v jídelně i děti, a to už jsem potom fakt zakročila, když brblaly - jelikož bylo evidentní, že jídlo JE promyšlené a rozumně uvařené.

sourir 141922
2.8.2022 20:03:36
Kdyby to bylo mozne, tak to samozrejme udelam.

Jsem samozrejme rada, ze nam tam pomohli vyresit problem, doktori i sestricky vyborni vsichni.
TaJ 81121
2.8.2022 19:59:31
Bouřko, u nás je ještě jeden problém a to, že syn si odmítá jít sám něco koupit, i kdyby ten obchod v dosahu měl, prostě se bojí komunikovat s lidmi, které nezná, ačkoli se ho snažíme to naučit, i když vysvětlujeme, že v sámošce stačí říct jen dobrý den a nemusí nikomu o nic říkat apod...vrchol zatím je, že si někde v restauraci řekne, co chce k pití. Přitom jak jde o vlaky, tak se dokáže bavit i s lidmi, které moc nezná, i v tom kroužku to fungovalo hned od prvního dne, ale jinde je to prostě problém...ale věřím, že i tohle brzy nějak zdoláme:-)
TaJ 81121
2.8.2022 19:54:38
Rodinová, no právě...proto se snažím v tomhle trochu syna "otužovat" a učit ho, že má sníst aspoň něco, co je z toho přijatelné, případně najít nějaký způsob, jak si opatřit něco pro něj poživatelného. Protože úplně všude to asi přizpůsobovat vyloženě jeho požadavkům nepůjde. My to teď vyřešili obědy doma, ale za dva roky skončí základku, půjde na střední a už nebude nejspíš doma ve 14h, aby se naobědval v klidu doma a měl přesně to, co jí...takže buď si zvykne sníst aspoň něco v jídelně a nebo bude mít nějakou bagetu, nebo něco studeného s sebou a dojí se večer, co s tím jiného? Nebo až pojedou třeba na nějaký pobyt se školou...tam taky asi těžko budu zařizovat vhodné jídlo předem...to bych dělala leda tak v případě té celiakie, nebo jiné potravinové alergie, pokud by to šlo...
Bouřka 7675
2.8.2022 19:50:25
Rodinova, odmítám se v životě řídit podle toho, že by mohla nastat nějaká apokalypsa. Jinak nevidím důvod, proč by si jeden neobstaral něco, co je ochoten jíst, neleží-li nemohoucně a opuštěně v nemocnici (a nemocniční strava je obecně hamba) nebo není hozen do situace, jako je dítě na táboře (což tomu mému nehrozí).
Škrpál 70170
2.8.2022 19:50:14
sourir, a nemohli jste mu nic dovážet? Dítě si samo neřeklo, abyste něco přivezli?
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 8179  [Dalších 8149 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.