| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj!

Mám syna starého 2 a čtvrt roku (27 měs.), od 2 let už nenosí kotníčkové boty (nepřipadalo mi to nutné), doma nikdy nenosil bačkory (máme všude koberce, též mi to nepřišlo nutné). Nyní v těch horkých dnech, kdy běhal u našich po zahradě jen bosky, jsem si začala víc všímat, jak má ploché nohy do x, že vytáčí špičky ven, že má taková divná kolena (dr. dnes řekla vbočená) a hlavně, že má kotníky jakoby vbočený/vykloněný dovnitř. Dr. máme vedle baráku, tak jsem s ním dneska skočila do poradny. Dr. mi dala pěknou čočku, že kluk nenosí doma kotníčkové bačkory či sandály, a že ani na ven už nenosí značkové kotníčkáče. Ano, přiznávám, že jsem mu letos prvně na jaro/léto koupila páskové sandály a botasky (ovšem né žádné levné, vietnamské či tak něco). Dr. mi kladla na srdce, že máme okamžitě nakoupit kotníčkové boty a bačkory, ve kterých má chodit pořád kromě chůze po trávníku či jiném nerovném terénu – to že může i bosky. Také říkala, že nás k ortopedovi pošle až po třetím roce, že od něj stejně nemám čekat zázraky, že to máme zkusit zatím jen s těma botama. Tak jsem z toho taková špatná... Opravdu se během těchto pár měsíců synovi takhle „zhoršily“ nohy jen kvůli nekotníčkové obuvi??? Jen chci ještě doplnit, že jsme asi tak 2-3 měsíce – cca od 6 týdnů cvičili vojtovku kvůli predilekci hlavičky a celkové asymetrii tělíčka a opožděnému vývoju – pasení koníčků. Na neurologické prohlídky jsme docházeli do devíti měsíců, kdy syn začal lézt a byl shledaný jako zdravý – bez další prohlídky. Můžou ty nožky mít spojitost i s tímhle? Nemáme se ještě objednat i k neurologovi, kam jsme dříve chodili? Nebo je to fakt těma botama? Jsem bezradná, děkuji za jakékoliv zkušenosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.