| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zhruba před rokem jsem tady šílela z prvního setkání s oparem, hlavně proto, že v té době jsem byla relativně krátce po porodu. Bylo to pro mě krajně nepříjemné a musím všem zdejším poděkovat za podporu.
Za ten rok jsem si s oparem opravdu užila, stačila nakazit další 4lidi:-(((( a snést vyčítavé pohledy lékařky i naštvanou pediatričku, to když jsem jí přivedla syna a snažila se získat informace o té herpetické potvoře. POstupně jsem se o oparech dozvěděla spousty zajímavých věcí. Uvědomila jsem si, že za podrážděností těch lékařek byla zřejmě jejich vlastní neznalost a neochota to veřejně přiznat. Proto si nic nedělejte z toho, když vás doktor posílá do dža kvůli banalitě, nebo z vás rovnou udělá hypochondra,popř. neurotika. Navíc co, i kdyby tomu tak bylo, měl by vás minimálně poslat na jiné pracovniště a reagovat profi. Tím chci povzbudit ostatní. Se mnou totiž opar docela rád vtipkuje. Ten kdo to zažil, nebude nikdy tvrdit jak je to banální věc, kterou má 99% lidí. Může vám to totiž převrátit kus života naruby. Líbání dětí, manžela, orální sex,vymýcení rtěnek z toaletního stolku, styl hygieny /pokud se snažíte být zodpovědný/, ....

teď fakta:
Primární infekce herpes simplex /HSV1/ je většinou asymptomatická, proto je těžko rozpoznatelná, ale bývá znatelnější, čím ji pochytíte později. U mě to byly stavy na zvracení, motání hlavy, pásy různě po těle, které opět mizely /po máznutí tea tree oilem/, infekce sliznice nosohltanu, dásní, mandlí...

Když to přežijete, prorve se tahle potvora svými peplomery až ke ganglii nervového systému v přilehlé oblasti. Až se tam dostane, bude tam spát už celý život a čekat na vzbuzení oslabením imunity, stresem, extrémním počasím, jeho výkyvy, menstruací, čokoládou, ořechy,..../mám všechno:)/
Při recidivě by se měl vysét na stejné místo, to jest v místě infikované buňky, tam má v jejím jádře virovou proteinovou inkluzi. /já to vidím i bez mikroskopu, říkám tomu kočičí ťapky, takové bílé...polštářky/. takže bylo by zřejmě fajn si tu základnu zbytečně neroznášet. /Alespon tak to chápu, tedy že se virus může sám roznášet podél nervů svým bujením, nebo dalším přenosem, ne,že si zrovna usmyslí vyklubat se vlevo nahoře a příště vpravo dole, pokud se tak stane jsou to už předešle infikované bunky.../
Virus je obalen lipo-proteinovou memranou, takže lepší než masti je slivovice:)mám zkušenost, že když si přiložíte vatový tampon plný slivovice na 10minut k začínajícímu oparu, většinou si to rozmyslí a rovnou se "vyloupe".

Pro hypochondry mám úžasnou novinku:) Čím déle máte od primoinfekce, tím méně má tendenci herpes se objevovat. Čili v prvním roce je norma mít herpes na rtu i 6-10×!!! Opravdu nemusíte mít imunitní deficit, je to vcelku normální číslo.
Jedinkrát a naposledy jsem přesvědčovala svou lékařku, že to co skoro nevidí je herpes:)) /chudák/.
Cítila jsem jasné svědění, rty jsou od té doby jako cizí, jako pergamenový napuchlý papír.
Tyhlety jevy, kdy mi po větříčku opuchne ret, zčervená /nikdy předtím jsem to tak něměla/, a poté se objeví množství ale opravdu malinkých mikrobublinek-puchýřků, jsou recidivy oparu. Infekční.

Rád recidivuje na ekzémech. Při klasickém výsevu na rtu se ale můžou přidat pupínky ve vlasech, různě na tváři-údajně neinfekční.

Jsem ráda, že jsem se naučila aspon trochu v té asymptomatické směsi poznávat co je opar a co ne, abych se vyvarovala přenosu na jiné lidi. Existuje asi 100 projevů oparu, mohou se lehce zaměnit za mykozu, vyrážku, podráždění kůže....

...pokud i vám toto mé povídání pomohlo, tak jsem ráda.

Jo a krom slivovice mi docela pomáhají homeopatika a Oparen mast na bázi konopí od Cutishelpu,popř. oparstop s hadím jedem. Ale stejně jsem na cestě za tabletama.:-(

Syn,co to chytl ode mě, na ně příšerně trpí, má citlivou pleť jako já, takže trochu foukne a je to. POkud ho nenamažu, nemá smysl chodit ven s velkým očekáváním. Moje druhé mimi to zatím zřejmě nechytlo a snažím se seč můžu aby nebyla ani extra příležitost, páč miminu nevysvětlíte postupy chování a hygieny při oparu. Kamarádka zrovna volala, jak si její malá přenesla opar, který měla v puse tam dolů.:-( Osobně se vždy naštvu vždy, když si uvědomím, že jsem si opar přinesla z mé první návštěvy u kosmetičky /jejího lesku na rty, kdy mě rty začaly pak brnět/, celou dobu si nepůjčuju ničí loje a rtěnky, přežila jsem pubertu a čáchne to ně mě od profesionálky:-(

ted nějaká statistika a systematika:

Ve Francii má HSV1 : 67% populace
V Austrálii : 76%
USA :58%

U HSV2 /genitální opar/ je to zhruba kolem 12-17%, ale třeba v USA u černých žen skoro 50%. Jinak HSV1 se z 95% vyskytuje na rtech /orofaciální/ a 5% se chytne i na genitalie, u HSV2 je to přesně naopak. Také existuje jakási souvztažnost /křížená imunita myslím/, že když máte jeden opar, ten druhý by se vám mohl relativně vyhnout,pokud se s ním setkáte.

* HHV-1 = HSV-1: původce oparu na rtech
* HHV-2 = HSV-2 : původce genitálního oparu
* HHV-3 = VZV: původce planých neštovic (primární infekce) a pásového oparu (při reaktivaci)
* HHV-4 = EBV: původce infekční mononukleózy, je schopná vyvolat nádorové bujení (Burkittův lymfom, Hodgkinův lymfom, posttransplantační lymfoproliferativní choroba, nazofaryngeální karcinom)
* HHV-5 = CMV : původce cytomegalové mononukleózy, zvětšení uzlin
* HHV-6 = Roseolovirus: původce tzv. šesté nemoci starších kojenců a batolat, která se projevuje horečkou a růžovou skvrnitou vyrážkou
* HHV-7 = druh blízce příbuzný HHV-6, také způsobuje šestou nemoc
* HHV-8 = KSHV: způsobuje nádorové bujení, Kaposiho sarkom, u osob s oslabenou imunitou a zřejmě také Castlemanovu chorobu.

Člověk se může nakazit také B-virem, opičím herpesvirem, který infikuje makaky. Infekce člověka probíhá velmi prudce a u neléčených osob často končí smrtí.







Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.