| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Prosím o zkušenosti lékaře i vás, co případně máte podobné zkušenosti.
Asi od dubna jsem brala léky na vyšší tlak - už déle jsem měla ten spodní mírně zvýšený, horní dobrý, ale kojila jsem a čekala jsem, jestli si to samo nesedne. Pak se to ale zhoršilo na 150/100, tak jsem dostala Vasocardin 2x1. Problém nastal skoro hned, tlak sice začal pomalu klesat, ale klesal mi i puls k 50, zadýchávala jsem se. Vždycky jsem puls měla kolem 60, i při vysokém tlaku, tak to šlo léky hodně dolů.Postupně jsem na radu lékařky snižovala dávky, pak vyměnila lék za Egilok. Naposled mi doporučila brát lék jen když tlak zase stoupne - léky a dietou se to celkem srovnalo. Pár měsíců jsem nebrala nic. Teď se to zase začlo zvedat a hlavně se snížil rozdíl mezi horním a dolním tlakem, což nevím, jestli není nějak nebezpečné, není to symptom nějaké nemoci... Mám třeba 110/90 puls 58. Nebo 122/94 puls 60. Tlakoměr mám dobrý. Doktorka mi předtím říkala, že léky na jiné bázi jsou spíše na vyšší tlak, než mám, na horší potíže. A tyhle zase se bojím kvůli tomu pulsu, prý by neměl jít pod 53. Doktorce zavolám, ale zajímají mne i jiné názory.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.