| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s nočním pomočováním dětí a jeho případným řešením na školkách či školách v přírodě a také na názory na léky, které se těmto dětem dávají.

Našemu mladšímu Cipískovi bylo koncem srpna 5 let, je tedy předškolák (ikdyž vážně zvažujeme odklad) a víceméně každou noc spí s plenou... Je mírně nedonošený, ale žádné komplikace neměl, spíš jen na všechno potřeboval víc času než starší syn. S nočním odplenkováváním jsem začínala jako se starším, ale bezúspěšně, dělala jsem vždy pár dní pokusy, ale zase se vracela k plenám s tím, že tedy ještě počkáme a třeba za 2 měsíce další pokus. Více jsem se o toto začala snažit vloni, když mu byly 4 roky. To jsme vydrželi 1,5 měsíce bez pleny s tím, že já byla totálně vyčerpaná, protože jsem každou noc převlékala postel, někdy i 2x a Cipísek byl stejně do rána zase v mokrém. Snad i on musel být nevyspaný, protože jsem ho 1-2x nosila na wc, někdy sprchovala a do rána se většinou stejně vzbouzel v mokré posteli. Potíž u něj je ta, že má strašně tvrdý spánek a NIC ho nevzbudí. Jen několikrát přišel nad ránem s tím, že mu byla šííílená zima jak ležel v mokru.
Někdy na jaře došlo ke zlepšení, tak jsme občas plenu nedali, vykreslovali jsme sluníčka v enuretickém kalendáři a za určité cíle měl malé odměny, na které se vždy těšil, ale odměnou pro něj bylo i jen to vykreslení dalšího sluníčka.
V průběhu prázdnin se vše zase zhoršilo (jestli nedostatek pravidelného režimu?).

Vloni v prosinci jsme byli na vyšetřeních, 2x krevní testy, sono močového měchýře, vyšetření moči a asi hodinové vyšetření u Dr na nefrologii, kde v zásadě doktor potvrdil, že žádný problém nemá, všechna vyšetření v normě úměrně věku. Naordinoval nám nějaké omezení ve stravě, pitný režim (se kterým máme potíž celý jeho život, protože odjakživa mizerně pije - kojila jsem ho kvůli tomu 22 měsíců) s tím, že máme přijít na kontrolu za půl roku. Zatím jsme nebyli, protože jsem si říkala, že mu dám opět více času a prostě má plenu, nestydí se za ni, nedramatizujeme, když je mokrá, prostě to v rodině bereme jako fakt.
A to mě přivání k dotazům, protože letos by měl jet se školkou na školku v přírodě a pokud nedáme odklad tak půjde do první třídy, kde také jezdívají. Ikdyž bychom tu školku v přírodě vynechali tak bych stála o to, aby v 1. třídě jel, aby se zdravě začleňoval do kolektivu, ale v případě, že se něco s tím počůráváním zázračně nezlepší tak jak to řešit? Nebo se nebát léků a nechat mu je předepsat? Naše dětská doktorka se na pětileté prohlídce ptala jestli něco bere a přišlo mi to trochu jako údiv, že ne. Nemám sice o těch lécích moc načteno, ale tak nějak se mi do nich moc nechce, když "není co léčit", vždyť všechna vyšetření byla v normě.

Děkuji všem co dočetli až sem, nečekám nějaké převratné návrhy řešení, ale spíš Vaše zkušenosti, pokud je s takovýmito dětmi máte a mě to trochu pomohlo se "vypsat". Nechci malýho jakkoliv nervovat, protože za to nemůže, ale jsem toho "plná". Teď je pár dní u babičky a babička hlásila suché pleny, ale ona se prostě v noci normálně budí (nedospavost) a tak nemá problém ho dát na wc před půlnocí a pak třeba ve 3, což já normálně nedám, protože se prostě potřebuju vyspat.

Díky předem za názory.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.