| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milé maminky,
sice se mezi vás ještě nemohu řadit, ale včera večer jsem si tu pročítala vaši diskuzi s vašimi postřehy, názory a donutile mě si vyhledat i jiné informace, co mě zajímaly, jako jak dlouhá je mateřská dovolená v UK, jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou, také jsem zapátrala až v různých diplomových pracích a odborných textech, ale stejně stále věřím, že mou otázku můžete zodpovědět jen vy, životem zkušené.
Zkrátka mě jako studentku, která by ráda jednoho dne zkusila žít a pracovat a pokud se poštěstí i třeba založit rodinu v UK, zarazila délka trvání mateřské dovolené - jeden rok + navazující rodičovská - 13 týdnů. Musím říct, že já jsem byla vychována v rodině, kde matka šla do práce až v mých 4 letech a to i z důvodu, že práce se tehdy v malém městě sháněla šíleně těžce. Ve školce se mi střídavě líbilo, ale určitě jsem ráda, že jsem těch prvních pár let strávila doma, kde si mě "vypiplali" k obrazu svému.
Ani já sama si v dnešní době nedokážu dost dobře představit, že bych své budoucí dítko v roce, roce a půl svěřila do cizích rukou, aby se "to" první v životě učilo někde jinde. Ráda bych sním byla doma třeba do jeho dvou let, abych mu mohla dát to, co od matky v začátcích potřebuje a ano, chtěla bych si i své dítě "vymazlit".
Proto mi nejde na rozum, jak to právě funguje v UK. Znám i slečnu, která pracovala jako ap a měla s dětmi takovou zkušenost, že vůbec od matky nevyžadovali nějaké to pomazlení, což mně osobně přijde u dítěte až neobvyklé a zvláštní.
Víte, UK nosím v srdci jako tzv. "vzorovou" zemi, ale musím říct, že tato realita mi mé idylické předsavy dost ovlivnila, až zkazila a tak jsem se obrátila na vás, u kterých věřím, že byste mi dokázaly podat obrázek, jak se taková výchova liší, jak to na dítě působí, co jim to dá a naopak vezme, je to dobře, nebo špatně, opravdu neexistuje jiný způsob, aby matka mohla zůstat s dítětem doma a přitom nenesla status "nezaměstnaná", a CO SI O TOM MYSLÍTE VY?
Pevně věřím, že jste mé starosti alespoň z části pochopily a předem děkuji za odpověď.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.