| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, potřebuji se poradit. NT screaning u Apolináře byl negativní, bohužel mi byla odebrána u dr. krev na triple test, aniž bych věděla, že je to na něj a který jsem chtěla odmítnout a ten vyšel špatně. Dr. mě poslala na genetiku, kde mi hned nabídli amniocentézu. Já chtěla nejdříve utz, ten jsem podstoupila dnes, na utz lékaři neviděli příznaky VVV, které vyšly v triple testu. Na utz ale dr. viděla jen dvě cévy v pupečníku - na zprávě celkové z genetiky mám, že chybí levá arterie, plod eutrofický, v pořádku. Na utz mi řekli, že miminko se bude častěji sledovat utz a že VVV nevidí, ale samozřejmě nic není 100%.
Mám rizikové těhotenství, v minulém těhotenství dva myomy a nyní dle mé dr. jeden, ten ale dnes dr. na utz neviděla. Po porodu před dvěma roky jsem měla rozsáhlou trombózu a rok po ní se mi utvořil kolaterální oběh v podbřišku, ten nyní bolí skoro pořád. Píchám si Clexane a chodím na kontroly do VFN do trombocentra.
Je pravda, že při myomu je riziko amniocentézy 6 %? Když jsem si v minulém těhotenství hledala informace, na co dát pozor s myomy, tak jsem to četla a nyní jsem to našla znovu, genetička mluvila o riziku 0, 5 % jako by myom vliv neměl vůbec. Důvod k amniocentéze mám napsané riziko 2 až 3 %, z toho dvě procenta díky triple testu.
Termín mám rezervovaný s tím, že ho můžu zrušit, že jsem už 20+1. Já se hrozně bojím amniocentézy a toho, že ublíží miminku anebo umře. Pokud by miminku něco našli, tak si stejně neumím představit jít rodit za pár týdnů, to už raději chci miminko porodit a pokud by mělo nějakou vadu, tak se s ním rozloučit po porodu. Na utz žádnou vadu lékaři neviděli, jen tu cévu v pupečníku.
Jak by se řešila chybějící céva, pokud by se mi podařilo odmítnout triple test a byla by jediným problémem?
Co znamená ta chybějící céva? Našla jsem jen, že miminko může mít nižší hmotnost a být hůř vyživované.
Podstoupily byste v mé situaci na amniocentézu?
Děkuji za radu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.