| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Máte nějaký oblíbený? Já je moc ráda, tak že bychom si zlepšili náladu?

Dám mých pár nejoblíbenějších do placu.

Kohn potká Roubíčka. A jak že se má. "No vědí, kšeft nejde, peníze nejsou", povídá Roubíček. Kohn na to - "nevadí, mám pro nich skvělej kšeft. Celej vagon svíček, jen po koruně." Dojdou na nádraží, Roubíček neveřícně kouká - svíčky nemají knoty. Kohn jen vrtí hlavou -"No tak Roubíček, rozmyslej se. Chtěl obchodovat, nebo svítit?!"

Ve vlaku se baví lidi o slavných lidech.
"Einstein…"
"Žid!" hrdě podotkne Žid.
"Spinoza…"
"Žid"
"Freud..."
"Žid!"
"Ježišmarjájózef"
"Všichni tři!"

Nápis na dveřích synagogy:
"Nevstupuj s nepokrytou hlavou, je to jako by ses dopustil cizoložství!"
A pod tím je rukou připsáno:
"Zkusil jsem oboje, nedá se to srovnat."

Co byste chtěl radši: být milionářem nebo mít tyfus?" ptal se pan Kraus nějakého Haase.
"Dovolte, co je to za blbou otázku?" rozčilil se pan Haas.
"Nerozčilujte se a řekněte!"
"To se ví, že bych byl radši milionář."
"Tak vidíte, jak jste blbej. Milionář musí umřít každý a z nemocných tyfem jen třicet procent."

Koenigswald stojí nad hrobem svého přítele Steigermarka a čte náhrobní nápis.
"Zde odpočívá Izák Steigermark, řádný člověk a poctivý obchodník."
Koenigswald si povzdechne:
"Chudák Steigermark, musí ležet v hrobě se dvěma úplně cizíma lidma."

Sára je na smrtelném loži a prosí manžela:
"Khon, slib mi, že až umřu, že půjdeš za rakví s mojí matkou."
"Tak dobře, Sára, já ti to slibuju, ale upozorňuju tě, že budu mít zkaženej celej den."

Ke Goldbergovi čtoucímu na ulici časopis Der Stürmer přichází Silberstein a říká mu s nechutí: "Izáku, divím se ti, že čteš ten plátek!?!"
A Goldberg na to: "Jenže když čtu naše časopisy, to je jen: tady pogrom, tam antisemitismus, tady zneuctili synagogu… A jak čtu tohle – tak hned: Židi ovládli banky! Židi provozují trh se stavebninami! Židi vládnou světu! A to se čte tak příjemně!"

Jaké je největší židovské dilema?
Vepřové zdarma.

A můj nejoblíbenější (protože si na něj vzpomenu vždy v chvílích nejhorších):
Tatínku, tatínku, co je ti mišpoche*, to je něco k jídlu?
Ne, miláčku, to je něco k blití

*Rodina (jidiš z hebr. mišpacha)



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.