| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Umí (uměly) vaše dvouleté děti dodržovat disciplinu? - nevím, jak líp to napsat...

Začali jsme chodit do nového cvičení.
Do předchozího kurzu jsme chodili od jeho cca 5ti měsíců, postupně do vyšších skupin, ale se stejnou cvičitelkou a v podstatě se stejnými dětmi. Cvičení měl rád, prostředí, děti všechno. Forma cvičení byla volná, děti nikdo "nenutil" se zapojit, když chtěly-cvičily, nebo se dívaly jak cvičí maminky a ostatní děti (kolo-kolo, zlatá brána atd., nebo do říkánek, přelízání překážek - opičí dráhy a tak), nebo si hrály s těmi cvičebními pomůckami. Moc se nám tam oběma líbilo, paní cvičitelka ale z osobních důvodů kurzy ukončila, přešli jsme jinam.

No a nové kurzy jsou opak těch starých:
je to v malé místnosti, kde není po stranách místo na "volnou aktivitu" dítěte, které se zrovna zapojit nechce, nejsou tam ani žádné "hračky" - cvičební pomůcky (míčky, vařečky, obruče...) paní cvičitelka vždy přinese a pak zase odnese (děti musí odevzdat). Všechny děti "musí" cvičit -tj. dělá se kolo-kolo, tak se dělá kolo-kolo -když dítě samo nechce chodit, maminka ho má na ruce a chodí s ním. Ve starých kurzech jsme básničky nebo písničky říkali my, tempo atd. jsme tedy mohli přizpůsobit dětem, tady písničky hrají z CDčka, tj. je daný rytmus...

Nechápu:
je tam 10 dětí, shodou okolností 9 holčiček a 1 náš kluk (nový, na toto nezvyklý).
9 holčiček poslušně ťapká, poslušně se točí, poslušně odevzdává hračky (pomůcky) po skončení písničky, poslušně sedí maminkám na klíně, když s nimi maminky cvičí... - když jsem je sledovala, nemohla jsem se ubránit dojmu, že jsou na pečlivě nacvičené spartakiádě.

Náš kluk - nechce dělat kolo-kolo, chce lézt po lavičkách, které jsou okolo stěn, chce čmárat do sešitu paní cvičitelce, chce mačkat čudlíky na CD přehrávači, chce si hrát s balónkem dýl než jednu písničku a řve jak tygr, že mu ho musím vyrvat z ruky a že paní to odnáší do vedlejší místnosti a cpe se tam za ní. Prostě - není tam prostor na to, aby si mohl dělat, co on zrovna chce, takže řve, že ho nenechám to dělat, řve, že si nemůže hrát s tím, co mu paní před pár minutami dala do ruky... Závěr - z kurzu jsem ho odhlásila,ale při žádosti o vrácení peněz za kurz (byli jsme jen 2x, předplacený kurz asi za 800,- Kč) paní cvičitelka řekla, že je to náš problém, že se jí tohle za 15 let vedení kurzů nestalo. Jo - když se rozeřve, musíme tělocvičnu opustit, jít se "uklidnit" do šatny, až přestane plakat, můžeme se vrátit. Tj. 1. hodinu jsme strávili v šatně asi 50% kurzu, druhou hodinu asi 75%. Ríša tam byl nadšený, tam jsem ho nechala lézt po lavičkách, s ukradeným balónkem (který měl vrátit) si tam hrál atd. Hudba tam byla slyšet potichu, takže mi tam předvedl i ukázkové kolo-kolo (děláme doma i na starém cvíču, on to umí!).

Co na mém místě byste dělali? Umí Vaše děti plnit pokyny tohoto typu? Jak vypadají VAše cvičící kurzy? Co si o tom myslíte?

Doprčic, kdybych ty holky neviděla, tak bych si myslela, že paní cvičitelka je voják z povolání a moje dítě naprosto normální a ona je debil, že ho nutí k něčemu, co nemůže zvládnout, ale jakto, že všichni ostatní jsou schopní tu spartakiádu odcvičit?



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.