| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Po částečném zápalu plic v únoru 2013 a jeho 5tých ATB během 1roku, vydržel teď ve školce 2měsíce (za což jsem vděčná).
Zmínil se (už podruhé co onemocněl), že Ondra – jeho kamarád- měl takový hnusný nudle. Zajímalo by mě, kolik dětí ze třídy marodí a jak často, jestli je prcek jediný takhle na hromadě?

Poslední sobotu po příjezdu od babi jsem si všimla začínajícího hnisu v levém oku, do neděle mu oko oteklo, hnisu víc, ale naštěstí jsme včas zakapali Opthalmoseptonexem a dobrý. V neděli před obědem začal naříkat, bolí mě ucho, chci do nemocnice, ať mi někdo pomůže.
Dala jsem mu tedy Nurofen sirup a obklad na ucho. Spal a pak už si na ucho nestěžoval.
Neměl teplotu, neměl a nemá rýmu, na první pohled. V pondělí mu orl dr. vzala sama od sebe výtěr z nosu, v lev.uchu začínající zánět, takže do ucha Otobacid, klid, řekla, že neumí správně smrkat. A že by se ráda vyhnula ATB, pokud se povede. (díky bohu narozdíl od naší dětské, která dává atb skoro automaticky).

Dneska jsme byli na kontrole, oko v pořádku, ucho na ústupu, provedla vyšetření nosní mandle – a doporučila její odstranění . Na můj dotaz řekla, že tento zákrok = operace v narkoze – není nezbytně nutný, ale vzhledem k tomu, že má k uším sklony (07/2012 zánět stř. ucha – ATB, podzim 2012 náběh na zánět, a ted znovu).. že mandle je překážkou, že se tam množí bacily, atd. může dojít až ke ztrátě sluchu.
Taky se všichni ptají, jestli hodně chrápe.. ale on nechrápe v podstatě vůbec, i když třeba spí s pootevřenou pusou.
Ve dne ale zase pusou dýchá a jako by funí a možná trochu huhňá – což já už nevnímám, jen co vím od jiných.
Rýmu jako takovou, fakt hnusnou měl v prosinci-lednu, pak už nic.
Ale dle nich má tu zadní, vzadu v krku.

Na ORL jsme původně mířili na popud dr. z alergo imuno, která se vyjádřila, že dle krve imunita 100% ok, ale bohužel její funkce není vyzrálá a tedy nejlépe do mš nedávat. Což jaksi nehrozí.
Že máme jít na orl vyšetření, a ona by mu na podzim dala něco přírodního na posílení imunity.

Já mám v plánu jet na konci srpna na 14dní s prckem k moři.

Případný zákrok bych objednala až na podzim. Ale….

1. v podstatě se mi do toho vůbec nechce.

2. z doktorů strach nemám, prcek taky ne, ale v nemocnici jsem krom porodu nikdy nebyla a on taky ne. Mám z nich takový divný pocit. Mám obavy z narkozy a vůbec.

3.zrovna v té naší neslyším moc chvály na zdejší péči, přístup, byť je to moderní nemocnice.

4 . známá sem před lety vezla 5l dcerku s obtížemi, péči zanedbali a ona je od té doby ležák :-( , takže během pár dní měli ze zdravé holčičky postižené dítě do konce života.

Tak nevím, zvětšenou mandli mělo hodně dětí a ne všem ji dali pryč. Chtěla bych zkusit, jestli mu nepomůže to moře a podpora imunity od dr.

Zajímal by mě váš názor, hlavně kdo s tím máte zkušenosti – dali jse mandli pryč nebo nedali a proč? Udělali byste dneska jiné rozhodnutí a proč? Prostě pište všechno :-) i když rozhodnutí bude na mě.

Děkuju a přeju pěkný den.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.