| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Před nedávnem jsem narazila na diskuzi týkající se vztahu císařského řezu a neprůbojnosti dětí. I když jsem byla těhotná, četla jsem o tom (tuším v knížce Vlastimila Marka) a vyprávěla nám o tom i porodní asistentka na předporodní přípravě. Malá se nakonec narodila císařem (porod nepostupoval), ale nějak u ní žádnou neprůbojnost nesleduji. Zajímalo by mě, jestli je tedy na té teorii něco pravdy, jaké máte zkušenosti vy? Dcerce je 6,5 roku, je společenská, hraje si bez problémů s klukama i holkama, dokáže prosadit své nápady, i mezi dětmi, i u rodičů :-) Dokonce ji baví hrát si na kung fu a představuje si, že bude agentka jako Kim Possible. Není sice ten typ, který je hned středem pozornosti, ve větší skupině chvíli vyčkává, ale nemá problém se rychle zapojit i do skupiny úplně cizích dětí. Nástup do školky byl absolutně bez problémů. Nemá ani problém s tím, že by nechávala nedodělané věci, které jí zrovna nejdou, naopak. Když jí nešly provazy v baletu, trénovala, až se naučila. Když jí nejde něco namalovat, pobrečí si třeba u toho chvíli, ale je vytrvalá a i kdyby to měla zkusit několikrát, tak to dodělá.Tak teorie o neprůbojnosti nemusí být vůbec pravdivá (i v jiné diskuzi to vypadalo, že s tím nikdo nemá tuto zkušenost). Mně tenkrát po porodu mrzelo, že to skončilo tak, říkala jsem si, že jsem selhala a že dítě tím bude nějak poznamenané. Určitě ji to nějak poznamenoalo, ale neprůbojnost to určitě nebude. Nakonec si říkám, že také není špatné poznat, že když jste v průšvihu, nenechají vás v tom plácat, ale vytáhnou vás z toho :-) Co si myslíte vy? Jaké máte zkušenosti vy?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.