| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj. Syn chodí do 1.třídy. U zápisu v pohodě, do školy se těšil. To skončilo zhruba po 2 měsících, kdy zjistil, že už jeho život není jen o hraní, ale i nějakém učení a opakování.
Děti měly povolené nosit hračku i do školy, ale jelikož se letos sešla krapet jiná tlupa než učitelky čekaly, tak jim postupně toto omezily až došlo k úplnému zákazu hraček do školy, družiny. Což jsem jen uvítala. Syn naopak pak ještě dobu řešil to, že jim to určitě znova povolí apod. Opakování doma po vyučování - většinou s komentářem, odmlouváním proč musí a že si chce hrát.
Chápu, že nástup do školy byla velká změna. Ale on doteď řeší jen hraní.
Přesto s ním opakuju, nacvičujem co mu nejde, a nemyslím tím 3hod denně. Má čas i na hraní, když tedy stihne připravit tašku a úkoly, což občas nestihne. Ale hrají si v družině celé odpoledne.
Vstává v 7hod, ze školy jsme doma v 16.30,spát chodí brzo - 18-19hod. Jo spí takhle dlouho a ráno se mu ani nechce vstávat.
Teď zase trochu marodí, tak jsme doma a učíme se dle plánu od p.uč. Jenže nevím přesně, jak k tomu přistupuje ona v hodinách, co přesně po něm můžu chtít. On se válí po stole, kňourá, když mu něco vysvětluju, udělá to 3x jinak. A já pak startuju, čímž tomu všemu fakt nepomůžu. Asi jde spíš o to, že mě má tak nějak na háku. Všude jinde ho sice v podstatě chválí, že je vychovanej, není záškodník atd. Lumpačí přiměřeně. Tak je něco špatně ve mně. Asi jsem někde něco podcenila a teď se snažím si vymoct respekt u malýho 7l kluka.
Minule při nemoci, když jsme dělali školu a jemu se hrozně nechtělo, jsem řekla.. ok, nemám ti pomáhat? Dobře dělej si přípravu a úkoly sám. A on spustil, že chci, aby dostal pětky.
Před chvílí už jsem vylítla a dostal na zadek. Nejsem na to pyšná, to vůbec. Brečel on i já teď, ale fakt už nevím, co mám dělat. Nepotřebuju, aby nosil samý 1, nikdy jsem nic takovýho neříkala, jen by bylo fajn, kdyby se mu to v hlavě nějak překlopilo, že prostě škola a hraní už není jediná věc, které se má věnovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.