| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám z doby kojení mladšího dítěte zafixováno, že je to prostě, lidově řečeno, něco "blé". Když opomenu, že po technické stránce to byla katastrofa (malá prsa, ploché bradavky, špatné sání) a syn byl věčně hladový a brečící, tak jsem hlavně celou dobu trpěla vleklými dýchacími problémy a silným ekzémem, na což mi moje praktická lékařka i alergoložka nezávisle na sobě tvrdily, že kojením synovi v podstatě škodím, protože mu tím předávám nejen dispozice k nemocem a alergiím, ale i všechny škodliviny z těla. A že dokud neodstavím, můžu se dusit a být olezlá jak dlouho chci... Takže syn ve 4,5 měsících dostal UM a bylo hotovo.
Od té doby mám mateřské mléko spojené s tím, že je to vlastně směs odpadu, chemie a zplodin z těla matky, což má do propagované ideje "nejlepší krmení pro dítě" zatraceně daleko. A UM se mi vedle toho zdá čisté, zdravé a bez všeho toho tělního bordelu... I proto nevím, jak se postavit ke kojení dalšího dítěte. Jestli to aspoň zkusit, trápit a stresovat se s tím jako v předchozích dvou případech, nebo se na to prostě vykašlat hned po porodu a mít klidné svědomí.
Co si o tom myslíte? Vždycky jsem měla za to, kdoví jaký to není pro dítě přínos, ale (bohužel) okolnosti mě přiměly vzít za pravdu opak.
Žádnou z vás nenapadlo, jestli kojení dětem vlastně spíš neškodí? A co vlastně obsahuje takové MM kromě živin i za "přídatné látky" o kterých jsem psala?
Ocením jak názory, tak relevantní informace (ovšem racionálně, protože současný trend kojícího fanatismu mi přijde prozměnu přitažený až moc). Díky za diskuzi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.