| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím a ptám se. Syn dokončil 1.třídu. Co se týče chování, nikdy nebyl zákeřný, že by někoho jen tak bouchnul apod. Spíš víc obrečí, někdy se zastane. Ale má i strach ze "silnějších". Je menšího vzrůstu, mezi dětmi ve třídě je rozdíl i o hlavu. Menších je tam několik. No a kluk od naproti, s relativně nevinným kukučem - je jaksi krapet někde jinde. V průběhu roku ho řešila vychovatelka v družině, učitelka a vlastně i ředitelka. S jeho maminkou se bavíme, jednou se zmínila o terapeutovi. Nevím, jestli a jaké má kluk problémy. Jen přístup rodičů se zdá - a nejen mně - dost benevolentní. Děti jdou za ním, jak vosy na bonbon. Je takový kápo. Ale už vyčuraně umí sám někoho navést k něčemu a jen přihlížet. Tudíž on sám pak není vinen. Sprostě mluví i před rodiči a neslyšela jsem, že by ho kdy napomenuly. Když mu "hrábne" v afektu klidně ječí na svýho tátu, vynadá mu za to, že pro něj přijel hnusým debilním autem a tatínek nic. Přiběhne k dětem zezadu a začne je bouchat, protože něco .... Dal facku 5 l. prckovi od sousedky. Můj syn ho pozdravil z okna, a když odpověděl, že už ven nejde, že jde spát, dostalo se mu odpovědi, ty jsi debilní ( doprovod byl děda), ten jen ale no tak a šli pryč. Před tátou křičí na kluky "ty hajzle" apod.
Zatím jsem se o tom bavila jen ve škole, že našim synům nezakazujeme s ním kamarádit. Jen vysvětlujeme, aby ho neposlouchaly, nenechaly se navádět, že trest pak půjde za nima, že sprostý slova z nich neudělají frajery apod.
Ale po tom posledním konfliktu bouchání do zad zezadu a nadávání jsem prostě řekla synovi, že má povolení, pokud se to stane znova, dát X do nosu. Ač nejsem zastánce oko za oko, tak volím vyjímku. Plus samozřejmě dojde na rozmluvu s rodičema, i když ti si myslí svoje a asi to vše berou jakou dětské škádlení.
Protože, když tohle dělá kluk v 7 l., co bude dělat za pár let až ještě zesílí? Vlastně si dovolil držkovat i na osmáky. Působí to na mě, že on sám nikdy nezakusil nějaký trest za svoje chování. A myslí, že si na něj nikdo netroufne. Třeba když dostane do nosu, tak bude překvapen. I když je mi jasný, že násilím to z něj člověk nevybouchá.
Napadlo mě, že bych tenhle problém vytáhla přede všemi na třídních schůzkách, s maminkou se kamarádit nepotřebuju. Budeme se i stěhovat jinam, takže se kluci uvidí akorát ve škole. A teď ještě na táboře, kde bude mít syn i jiné kamarády, tak jsem zvědavá, co tam proběhne.

Co vy na to?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.