| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den všem, prosím o Vaše názory na moji situaci. Už asi rok zvažuji sterilizaci, ale stále jsem nerozhodná. Zkusím to rozdělit na plusy a mínusy. Ve prospěch sterilizace:
- věk 35 let (ale ještě to není tragédie)
- zdraví (3 sekce + naposledy těhotenská cukrovka, ale zase žádná tragédie. Všechny operace hladký průběh, doktor se při poslední vyjádřil, že čtvrtou by to klidně sneslo, břicho i zevnitř celkem OK, jen preventivně posunout TP o pár týdnů dříve. Obecně úmrtnost matky při 4. císaři 1 : 1500. O cukrovce jsem si zjistila tolik, že ji asi dokážu účinně kompenzovat. U prvního dítěte AS a alergie, další děti při opatrné péči (ind.očkovací plán apod.) už zdravé)
- moje kariéra (jsem s profesí stále v kontaktu a přežila by i případné čtvrté dítě, ale výhoda to samozřejmě není).
- moje nervy (občas jsem z nich dost unavená, ale zase s tím už umím celkem zacházet).
- bojím se, aby se nenarodilo dítě postižené
- bojím se, aby se někomu z nás něco nestalo (např. mému muži)
A naopak proti sterilizaci:
- operace se vší zátěží
- emoce jsou často proti, jak hormony kolísají, představuji si, že ještě jedno (ideálně holčička) by se mi líbilo
- muži jsou prý nastaveni žít vedle plodných žen, věřím, že můj muž by mě neopustil, ale může to způsobovat třenice ve vztahu (i můj smutek, že už mít dítě nemůžu)
- nelíbí se mi ta definitiva (četla jsem o dost případech, kdy po sterilizaci v podobné situaci ženy obcházely kliniky s žádostí o asistovanou reprodukci)
- prý není dobré předbíhat období, např. v plodném věku být neplodná, je to prostě nepřirozené.
Co se týká ostatních hledisek, můj muž další dítě také neplánuje, ale náhodné těhotenství by asi přijmul OK. Máme velký dům i auto, asi celkem nadstandardní příjem se slušnými výhlídkami do budoucnosti. Možnosti hlídání v rámci rodiny jen po domluvě s předstihem a ne na pravidelné bázi, asi by to šlo změnit. Ale o děti se staráme s láskou a nasazením. Vyplývá z toho, že plánovat čtvrté už nebudeme, ale všechny dostupné formy antikoncepce buď nemůžu, nebo jsou částečně nespolehlivé a částečně obtěžující. Můj příspěvek je asi zmatený, což odpovídá mému prožívání, proto bych si ráda přečetla názory někoho nezaujatého. Děkuji a všem přeji pěkný den

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.