| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím, jdu si popovídat. Mám s mužem, se kterým jsem 13 let dvě dcery 9 a 6 let. Již několik měsíců manžel neustále nadhazuje, že by to chtělo ještě toho kluka. Evidentně po něm touží. Včera dokonce mluvil s nějakým cizím chlapečkem u pokladny v Lidlu. Sousedce se narodil syn a když se to muž dozvěděl bylo vidět, že závidí. Prostě vím, že by chtěl. Několikrát jsme o tom zcela vážně mluvili. Já jsem totiž zásadně proti. Muž moje argumenty uznává a nijak na mě netlačí, ale často mívá ty narážky a já se trošku bojím, aby za pár let (až promarníme tu šanci) mi to nevyčítal. Tady jsou jistě ženy, které chtějí víc dětí a muži nechtějí proto mi dokážete popsat vaše pocity a podle čeho se rozhodujete.

Popíšu aspoň trochu jak to vidím já. V první řadě nechci manželovi dopřát něco po čem touží, protože ho mám ráda když vím, že to zcela zásadně změní zejména můj život. Není u nás překážka bydlení ani financí, máme vlastní velký dům a vyděláváme nadprůměrně, ale...
- Jsem již nastavená, že mám splněno, po dalším dítěti (bez ohledu na pohlaví) absolutně netoužím.
- Jsem po dvou císařích a doktorka mě několikrát upozorňovala, že jsem "blbě srostlá" tj. rizikáč od počátku a 100% císař jako porod
- Nemám absolutně žádné zázemí v podobě hlídacích babiček nebo kohokoliv jiného tj. nemoci, prázdniny, víkendy musíme zvládnou sami. Velmi mi chybí i běžný společenský život ve dvou protože prostě nemáme kam dát děti. Nyní už se těším, že holky jsou ve věku, kdy budeme moci zase začít "víc žít" a měla bych zase mimino.
- bydlí s námi tchán, děti hlídá jen v opravdu nejnutnějších pracovních případech a prostě řečeno mi snižuje kvalitu života.
- manžel se v minimální míře podílí na domácnosti, dělá minimum věcí a to vždy na mou výslovnou žádost, o paní na úklid nechce ani slyšet, nevaří
- o děti se stará ve stylu pohlídá je, i odveze na kroužek, vyzvedne ze školy (to vše pod mým dohledem - kde kdy má být) ale neumí o ně pečovat, že se mají česat, mýt, stříhat nehty atd. jde zcela mimo něj
- dcery mě stály velmi hodně sil, zejména ta starší. Do školky začaly chodit až v pěti letech (není místo), každý měsíc jsou nemocné. Neumím je vést k samostatnosti a vyžadují nadstandardní péči pokud jde o spaní

Přesto všechno se trošku bojím, aby to mezi námi "neudělalo zle". Jo mě je 33 a manželovi 44. Můj názor je, že vzhledem k věku manželovi již ujíždí vlak.
Díky za postřehy





Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.