| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Občas tady některá ventilujete, jak toxicky se k vám v mládí chovala matka nebo někdo jiný z rodiny, bohužel u některých to mám dojem trvá dodnes.
Dneska jsem našla na FB skupině našeho městečka příspěvek zhruba tohoto znění:

"Prosím všechny naléhavě o pomoc s hledáním mé sestry Jany Novotné. Bohužel už více než rok nejsme v kontaktu, sestra s celou rodinou přerušila vztahy. Dnes jsem si na ni vzpomněla, je mi po ní moc smutno. Sestra by mohla žít v X..
Sestra je alkoholička, takže je možná momentálně v léčebně, doufám, že se už neupila k smrti nebo se neválí někde v příkopě. Jano, jestli to čteš, ozvi se, vím, že je ti chlast bližší než rodina."

Jedna paní na to zareagovala s informací, že Janu zná, má ji na FB v přátelích, Janě se daří dobře, uklízí v místní firmě a pravidelně se potkávají na procházce se psem. Druhá uvedla odkaz na oba Janiny FB profily. Já teda Janu znám od vidění, jak jsem zjistila, nic víc o ní nevím. Ale napsala jsem paní, ať to zkusí znovu a lépe, protože tento příspěvek její sestře může velmi ublížit. Urazila se a velmi se podivila, co že jako dělá špatně. Pak to asi smazala nebo si mě blokla. Nebo to smazal správce.
Protože při rychlém čtení zachytíte jenom ten první odstavec, tu informaci o naléhavém hledání ztracené sestry, ten druhý už je naprosto zbytečná snůška hnoje zakončená výčitkou. Kdyby tu sestru fakt chtěla najít, tak nepíše něco, co ji dehonestuje a může jí způsobit problémy i u zaměstnavatele a jinde. Bez ohledu na to, zda pila nebo ne. A nezakončí to výčitkou.
Docela si dokážu představit, proč Jana přerušila s rodinou styky. I proč případně začala pít...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.