| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Máte nějakou domluvu v rámci rodiny, kolik kdo dostane dárků a v jaké hodnotě? Co se týká níže uvedeného, tak byla dohoda vylosovat jednoho člověka, jeden dárek v hodnotě do 1000 Kč. Před Covidem.

V naší rodině bylo zvykem si dávat dárky jen v úzkém rodinném kruhu - rodiče, děti (i dospělé), sourozence nemám a děti zatím taky ne. Prarodiče už nemám. Většinou je to o dohodě, co si kdo přeje. Našim jsem často kupovala něco na zahradu dle přání - letos třeba staré odrůdy třešní, co jsme kdysi mívali. Atd. nepotrpíme si na vystavování věcí, takže žádné věci do vitrínky a pod. Když parfém, tak dle přání obdarovaného atd. Nebo třeba příspěvek na dražší věc, která se pak objevila pod stromkem.

Jeden člen naší širší rodiny si našel nového partnera, už spolu nejsou. Domluva byla si vylosovat jméno obdarovaného a koupit mu JEDEN dárek. A jinak pro ostatní nic. A jak to dopadlo? Při rozbalování dárků jsem dostala dárků asi 10 - jé, tedy je ještě jeden dárek pro modrookou, další darek pro modroookou, jé, a další dárek. Takže já jsem se cítila jako idiot, protože všichni ostatní nakoupili ještě "drobnosti" pro všechny ostatní, mimo hlavního dárku. Já jsem s tím nepočítala, řeklo se jeden hlavní dárek. Dárky byly sice hezké, o to nic, ale mne zastihli v totálně trapné pozici. A ještě se mně snažili utěšit stylem "to jsou jen maličkosti - šátek, řasenka, kniha, náramek a pod. u mne nejsou maličkosti. A ještě se hlavní iniciátorka "vedlejších dárků" divila, že se zlobím a nejásám.
Další rok už jsem se nenechala napálit, ale ten rok se to regulérně zvhrlo. Zase byl dárek hlavní a milion vedlejších. Já jsem měla zase jeden hlavní dárek, a pak vedlejší dárek pro každého - jenže, co máte vymýšlet, když je moc neznáte, nechcete koupit jen něco, aby se neřeklo. Nechala jsem pro každého udělat ručně foukanou vánoční ozdobu ze skla, se jménem obdarovaného, nebylo to úplně levné. A stejně jsem se nezavděčila. Bylo mi řečeno, že zase budeme losovat na příští rok, a že by bylo fér, abych koupila více drobností hlavní iniciátorce těchto malých překvapení, když v tom nechala docela dost peněz.
Dobře, nakoupila jsem další rok maličkosti pro 12 lidí, více dárků pro hlavní inicitároku z loňského roku, plus jeden hlavní dárek. A co se nestalo? V půlce prosince mi volala hlavní iniciátorka oslav a řekla, že oni se v rodině domluvili, že si tento rok žádné dárky dávat mezi sebou nebudeme, že to necháme jen v jádru rodiny. A řekla mi to jen tak mimochodem, nějak jsme na to téma narazili. To už jsem se fakt naštvala, a vypěnila do telefonu. Dámy byla hodně překvapená, že už mám dárky nakoupené, že si myslela, že to nechávám na poslední chvíli.
Pak se rozešli, a už jsem byla těchto zmatků ušetřena. Jaká úleva.

Jak je to u vás?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.