| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co si o nich myslíte?
Já samozřejmě nejvíc řeším "kulturní výchovu". Ráda bych věděla, jak si reformátoři představují reálnou změnu. Kdo to bude učit? Pokud by měly mít děti možnost vybrat si z VV, HV, dramatické, taneční a filmové výchovy, to by měla mít škola učitele na všechny předměty? Kde se tak najednou vylíhnou, když tyto obory na vysokých školách určitě nejsou tak rozšířené jako VV a HV? A ti učitelé budou mít týdně třeba 4 hod. úvazek? Nebo by měl učitel obsáhnout všechny dovednosti a střídat to? Objíždět školy podle zájmu a být "putovní učitel"?
Už takhle VV učí mnohde pomalu uklízečky. Tento předmět se často zaplácne kdekým, nezáleží na aprobaci, učitelům se VV doplní úvazek. Zajímavé je, že u učitele HV se předpokládá znalost hry na nástroj, výtvarkáři stačí nastudovat Pinterest, znalost technik, didaktiky předmětu a pod. není třeba.
Obávám se, že pokud k avizovaným změnám dojde, výchovy zaniknou. Já chápu, že ve velkých městech by bylo fajn, kdyby tam byla ZŠ, kde se učí balet nebo step, ale proč nedat možnost, že v případě dobře zpracovaných plánů výuky může škola zažádat o možnost učit třeba místo VV tanec nebo místo HV film? Proč to strkat všude?
Aprobovaní učitelé VV už dnes zcela běžně vytvářejí s žáky animované filmy, zapojují témata prostorová, která se blíží scénografii, využívají metod dramatické výchovy... Já jsem dramatickou výchovu měla na VŠ a jezdím na kurzy, je to super. Ale naše vyučující se shodly na tom, že pro dramatickou výchovu u nás nejsou podmínky, že je vynikající ji využívat v jiné výuce (VV, HV, dějepis, zeměpis, jazyky...). Filmová výchova je teda úplně mimo, to jako budou děcka čumět na filmy a pak o nich v lepším případě diskutovat? Nebo si má škola nakoupit vybavení k výrobě filmu? Nebo se budou žačky navzájem točit na Tiktok?
No, to ať to teda radši fakt zruší.~q~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.