| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Květiny a zahrada

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 18283  [Dalších 18263 >>]
TaJ 81121
5.6.2024 18:16:13
Neznámá, my většinou nějaké sazeničky rajčat koupíme. Doma nemám na oknech místo, jsou tam celoročně fialky a kolem nás nikdo tak moc nepěstuje, aby byly přebytky. Tak jich vždycky pár koupíme na trzích. Něco máme venku a dva truhlíky keříčkových mám i na balkóně. Sama jsem vysévala akorát papriky, ale ty jsou jen 4. Kupuju na těch trzích i nějaké bylinky a letničky a letos jsem tam sehnala i ten eukalyptus, jeden mám na balkóně a jeden v ložnici a sleduju, kterému se bude dařit líp. Zatím vypadají dobře oba🙂
neznámá 91073
5.6.2024 13:44:32
Můj také a stejně máme cukety a dýně téměř sežrané. Budu muset koupit nějaké granule na slimáky.
A ještě jsem vyhlásila válku mravencům. Loni si nebylo ani kam dát deku na zahradu, všichni jsme byli zeštípaní a to máme fakt velký pozemek, ale jedno velké mraveniště.
neznámá 91073
5.6.2024 13:40:24
Zas rajčata ochotně klíčí i další léta, načaté balíčky se nechají schovat na příští rok.
Já takto kupovala ve slevě po sezoně na další rok.

Já už leta rajčata neseju, všichni okolo mají přebytky a rádi se jich zbaví. Já nemám ráda parapety plné sazeniček. Akorát letos měli všichni Tornáda a jejich variace, že prý to jsou nejlepší rajčata.
Příští rok asi budu muset nějaká rajčata vysít sama, Tornáda uplně nemusíme. Budu muset promyslet estetično.
Vítr z hor 100046
5.6.2024 11:02:59
Pod 2 eura balicek rajcatovych seminek nekoupím, spis tak za 2,5-3, vetsinou uz je v sacku jen 10 seminek - a k tomu platim postovne…
No a kdyz chci vic odrud, pouziju sice jen cast pytliku, ale zaplatit ho musim cely.

A nakonec prijdou slimaci a je vyrizeno ~o~
Stáňa * 7932
5.6.2024 10:26:04
Na 10 korun vyjde semínko hadovek, ty ale většinou vyklici všechny.

Teď je můj kazdovecerni zvyk lovit kolem deváté slimaky. ~o~
Stáňa * 7932
5.6.2024 10:24:46
Vloni mi takhle vůbec nevyklicily semínka hokaido od jedné firmy.
Letos jsem měla problém s paprikami. Jindy mrkev. Každý rok prostě něco.
Vítr z hor 100046
5.6.2024 7:42:34
V dnesni dobe to zamrzi. Kolikrat platim az 10 Kc za seminko, staci, kdyz jich par nevyklici, natoz aby to byl jitrocel ~l~
Vítr z hor 100046
5.6.2024 7:40:46
Pistacie je hodne dobra!
Nam takhle vylezl pred barakem mezi dlazebnimi kostkami meloun - nekdo ho tam asi plivnul. Z kvetinacu lezou zapomenuta avokada a neoznacene citrusy.
Vítr z hor 100046
5.6.2024 7:38:45
Pistacie a mandle tu lidi normalne pestuji. Jen u tech pistacii je otrava, ze je potreba mit samci a samici, cili dva.
Ja mam zrovna hroznou radost - bez zasadnich problemu mi prezila zimu mucenka ~s~
Mela to, chudak, tezky. Zimu dala dobre, ale kdyz jsem na jare hypnotizovala rasici vyhonek, uliznul ho slimak. Asi po trech nedelich vyrazil znovu - a umlatily ho kroupy. Ted ma tri krasne cca peticentimetrove vyhony!
Vítr z hor 100046
5.6.2024 7:34:28
Obavam se, ze jsi mela ty koprivy (nebo co to bylo) uz v substratu. Je bezne, ze nektera semena proste nevyklici. Klicivost byva omezena i u tech, ktera jsou ve spravnych pytliccich a u tebe spravne skladovana. Treba loni mi nevyklicila ani jedna paprika od jisteho vyrovce semen, datumove by mely byt v poradku. Pak jsem cetla na netu, ze ten problem melo vic lidi.
No a pri cekani na tu spravnou kytku holt nekdy vyrazi lebeda, koprivy, vlastovicnik…proste cokoli.
Mrkev a kopr na zahone ve stavu nekolikamilimetrovych klicku velmi ciste a hned u zeme pokosi slimaci, takze to vypada, ze nevzeslo vubec nic. No a kolem rasi vsechno mozne.
Hrasek si rovnou po zaseti (nebo nejpozdeji pri kliceni) dojdou vyzobat straky. To je furt neco…

Z Ciny se sem pry casto dostavaji pytliky seminek s nejruznejsimi obrazky, ale ve vsech ma byt ten samy plevel…
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 18283  [Dalších 18263 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.