| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dění kolem nás

Novinky a zajímavosti z každodenního života.
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 183587  [Dalších 183567 >>]
Muumi 41406
30.5.2024 18:30:08
Ale ošetřovné přece můžeš pobírat i na dospělého. Těch 10 let je jenom automatických. Nad to je to na posouzení lékařem, že je to nutné.
U vás není problém věk ošetřované osoby, ale souběh s příspěvkem na péči, to nelze, podobně jako nelze souběh rodič.. příspěvku a OČR.
Macecha 135035
30.5.2024 18:25:24
Ano , ale jde to jen na dítě do 10 let. Pokud je starší, podle našich zákonů se o sebe postará samo, i když jde o ležáka.
Okolík 129526
30.5.2024 18:17:05
To je zvláštní, dcera kolegyně si zlomila pravou ruku, byla v šestinedělí, kolegyně na dceru měla OČR. Byly ve spol.domacnosti.~d~
Macecha 135035
30.5.2024 18:13:47
Jediná možnost je to neplacené volno. Já bych to ještě upřesnila, nedávno jsem si poranila ruku tak, že byla po nějaký čas nepoužitelná.Ale potřebuju opravdu obě, někdy by se hodílo i víc ruk. Šla jsem ke své lékařce a ta mně řekla, že by paragraf manželovi napsala, kdybych se o sebe nemohla sama postarat. Nemocná ruka není důvod, taky si to ověřovala na OSSZ. A dětská lékařka nemohla paragraf napsat, protože stav dítěte je pořád stejný. Manžel psal dotaz na Mpsv a odepsali mu, že si v takovém případě máme požádat o odstranění tvrdosti zákona...
vlad. 38059
30.5.2024 18:05:40
Taky to vnímám jako selhání systému, byla v šílené situaci, kterou v zoufalství a při ne úplně dobré intelektuální výbavě řešila, jak si myslela, že je pro syna nejlepší. Když se na to podívám očima toho dítěte, má k mámě blízko, mají se rádi, komu to kuwa pomůže, že ji na X let zavřou? Za mě max podmínka, měli by mít sociálního pracovníka, který jim pomůže být spolu, podpoří v péči, vyřídí, co ona nezvládne, může chodit sestřička domácí péče, jen to někdo musí pomoct zorganizovat...ona není nebezpečná pro společnost. Vím, proč nedělám právníka ~d~
Macecha 135035
30.5.2024 17:51:59
Ještě bych dodala, že by to možná šlo v případě nějakého akutního onemocnění dítěte. Ale když je stabilně stejně postižené, je pro stát jakoby zdravé.
Muumi 41406
30.5.2024 17:51:38
To pak opravdu ne, pokud ty pečuješ, byl by souběh dávek. To ale nemá nic společného s věkem. Mohl by si vzít placený paragraf na tebe, pokud bys onemocněla jako pečující osoba. To lze. Nebo teda i na dítě, ona to omluvenka do práce bude. Ale nebude proplacena, čili doma zdarma:(.
Macecha 135035
30.5.2024 17:47:58
Není, když jsem já jako pečující doma, nemá manžel nárok. Řekli nám to na OSSZ, ověřovali jsme si to i na vyšším pracovišti.
Muumi 41406
30.5.2024 17:41:16
Na paragraf je docela určitě nárok v jakémkoliv věku? Pokud lékař posoudí, že to je třeba? Držte se.
Macecha 135035
30.5.2024 17:37:35
Můžu mluvit jen za sebe, ale na všechny situace opravdu nejde připravit. Zvlášť, pokud se někdo stará doma o hadičkové v podstatě nemocniční dítě, které potřebuje nepřetržitou péči. A pečující třeba náhle onemocní, stacionáře se objednávají dlouho dopředu. A stát tohle vůbec neřeší, prostě si to nějak vyřešte sami. Já mám štěstí, manžel zatím neutekl, ale chodí do práce a na paragraf není od 10 let věku nárok.
Nebo prostě vyhoříte, máte všeho dost a nikoho to nezajímá. Není to tak dlouho, co jedna maminka skočila pod vlak i s autistickým synem.Tomu by se dalo předejít, pokud by ji někdo měl na starosti.
Navíc zákony se mění každou chvilku, znalosti z deváté třídy opravdu nikomu nepomohou.
Mohla bych tady psát milión problémů, které jsme měli a museli vyřešit sami. A osamělý pečující je na tom mnohem hůř často nemá na nic sílu, sotva přežívá.
Omlouvám se za zmatený příspěvek, dnes hlídám kromě nemocné dcery ještě vnoučata a štěně...
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 183587  [Dalších 183567 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.