| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Filmy

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 30846  [Dalších 30826 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
28.5.2024 15:21:09
dobrý článek... za mne největší prohřešek vidím u reguiem, protože tam se to díky závěrečným titulkům tváří jako natočené podle skutečnosti... u habermanna nevím, tam jsem asi ani nevěděla, že by to mělo být podle reálných postav a pokud na to film sám nepoukazuje, myslím, že je v pořádku nechat se jen volně inspirovat... a stejně tak to vidím i u té svaté - volně inspirováno skutečným příběhem, ne dokument o skutečných lidech... vlastně málo filmům věřím jejich příběh, vždycky jsem přesvědčená, že jde jen o více či méně volně zpracované téma, myslím, že zachytit život v jeho skutečnosti, postavy nechat jako reálné lidi - nebyl by to film...
já teda úplně nevěřím ani na časosběrné dokumenty - i ty považuju víc za zajímavou podívanou než za odraz reality - už jen když o sobě člověk mluví, zaujímá nějakou alespoň částečně hranou roli...
Čumča. 160024
28.5.2024 13:18:31
https://www.denik.cz/historie/svata-jiri-strach-requiem-pro-panenku-habermannuv-mlyn-juraj-herz-filip-renc.html

Hezký článek z Deníku, dává do souvislosti Svatou, Requiem pro panenku a Habermannův mlýn.

Kdyby Strach, Renč a Herz natočili filmy držící se historické předlohy - koukali byste na něj se stejným zájmem? Kdyby dívka v Requiemu ve skutečnosti šikanovala a Habermann byl zastřelen jen kvůli dluhu v kartách?

Přijde mi, že ty filmy vzbudí ohromné emoce, ale potom jakýmsi obloukem, když víc pátrá, divák cítí, že byl vlastně podveden a film si tím znelíbí....
babi_ 48341
28.5.2024 12:07:00
Líbily se mi. Tokio má všechno - skutečně záleží na úhlu pohledu či co si vybereš. I v reálu. "Děj" úžasnej.
byvala radka 154149
28.5.2024 11:52:27
japonske Dokonale dny - co na to rikate? Byly jsme s kamoskou a takovy stripek - ja hruzu z Tokia, beton, beton, nic zelen, a ona mela dojem - krasne mesto, prosvetlene, prijemne, utulne...
Čumča. 160024
28.5.2024 11:39:18
ajo, máš pravdu, napsala jsem to parádně zmatečně
babi_ 48341
28.5.2024 6:54:02
Čumčo, děkuji.

No ale tak to je prakticky nezávislý příběh. Myslela jsem, že je divné, že ze dvou sester, které odjely s matkou zpět do Ruska, byla jedna v gulagu, a druhá ne (plus to odškodnění a ne/lži). Toto divné není - je to jiná - třetí - sestra.

EDIT: jo a už mi to seplo, v tomhle myslíš "jednu a druhou" reálnou/filmovou postavu, nikoli sestry

"Já se přeci jenom zdráhám nahlížet na paní Sosnarovou stejně jako na postavu Olgy Térové. Lze jim vyčíst dost rozdílné věci. Pořád se mi špatně chápe, že sestra paní Sosnarové v gulagu prokazatelně byla, o tom jsou záznamy.

Jedna dostala odškodnění, druhá ne. Jedna uznala, že lže a druhá ne. Jedna ty věci viděla a sdílela s vězeňkyněmi, druhá fabulovala."

zmátlo mě, že to srovnání dvou navazuje na větu "Pořád se mi špatně chápe, že sestra paní Sosnarové v gulagu prokazatelně byla, o tom jsou záznamy."
Čumča. 160024
27.5.2024 21:56:03
Okolíku, ano, já vím, narozená 1921. Není to ta mladší Emilie-Naďa, co jí 1945 odvezli společně s matkou a sestrou Věrou...
Okolík 129526
27.5.2024 21:47:23
To byla starší dcera Tamara, která žila s otcem v zahraničí.~d~
Čumča. 160024
27.5.2024 21:28:20
babi, trvalo mi, pročetla jsem toho hodně, tak už jsem nevěděla... Jo, a oprava: byly to nucené práce, ale ne v gulagu. Ten její příběh je dost drsnej, prokazuje, že celá rodina žila na okraji společnosti a v bídě.... Asi to v současnosti pro potomky V. Sosnarové není zrovna lehké, co se rozkrylo o předcích.

"Lidovky.cz: Z rychlosti, s jakou jste se dobral k výsledkům, soudím, že jste našel vše relativně snadno…
Je to poklona hlavně dobré práci archivářů. Hodně lidí vychvaluje práci s archivními prameny, ale zase taková věda to není. Samozřejmě hlavní je mít nápady, koho oslovit. Tak jsem třeba úplnou náhodou objevil starší sestru paní Sosnarové Tamaru. Ta naopak prokazatelně na nucených pracích byla, prošla si strašnými věcmi.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/utrpeni-tisicu-cechoslovaku-nezpochybnuji-pripad-very-sosnarove-je-extrem-rika-historik-hradilek.A190717_150025_ln_domov_mber
babi_ 48341
27.5.2024 20:15:55
Čumčo, nemohu dohledat info o prokazatelném pobytu Nadi Sosnarové v gulagu. Můžeš mi prosím dát odkaz?
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 30846  [Dalších 30826 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.