| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Je těžší napravovat něco co už se pokazilo nebo začalo kazit, ale je rozhodně moc dobře že si to uvědomujete a chceš to řešit. A co nejdřív dokud jsou mladší, u velkých to jednak mění už těžko a navíc tam pak už nastupující pubertou dochází ke konfliktům jaksi z podstaty věci, a samozřejmě když to bylo divoké mezi sourozenci do té doby, tak puberta to spíš vygraduje. Důležité je podle mně zasít to semínko vzájemného vztahu v raném dětství.

Obecné rady je těžké dát, protože ta škála důvodů "proč" se to děje může být velká. A v zadání není moc informací co vlastně se mezi nimi děje. Roli hrají povahy, temperament a osobnost dítěte. Nicméně si myslím že zásadní roli u sourozeneckých vztahů hrají rodiče, kteří ať už vědomým či často třeba něčím nevědomým. A hlavně musí se začít ten vztah cíleně budovat hned od narození sourozence. "Samo" se to totiž podaří jen někdy.
Děti jsou velice citlivé na spravedlnost.

Tak asi začít u sebe, chování rodičů nebo i prarodičů bývá nejčastější příčina. Snažit se být fér k oběma, chválit. Trávit čas s nimi odděleně, ale trvat i na společném. Trvat na tom že se k sobě v rodině chováme slušně.
Pokud má starší mladšímu něco půjčit, musí to být i obráceně. I straší z toho musí mít nějaké výhody. Tohle bývá velice častá chyba, zvlášť u dětí stejného pohlaví. Počítá se že se starší podělí o své hračky, a proč kupovat nové lego, když máme doma plnou bednu.

Rozdíl 3.5 roku je složitý, je to v tom malém věku víc než aby byly automaticky i parťáci na hraní, a málo na to aby ten starší už některé věci pobíral rozumem.

Mám děti 2.5 roku od sebe. Mně zabíralo: od malička jsme nevyčleňovala staršího ani když jsem se srala o mimino, byl s námi u kojením koupání, přebalování. "Pomáhal" a byl chválen. Na půjčování hraček jsem netrvala, když půjčil, batole mu taky něco půjčilo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.